Na sygnale Wadowice Oświęcim

Pirat drogowy zaoferował policjantom łapówkę

Zdjęcie poglądowe. Fot. Policja.pl

W Bielanach (gmina Kęty) 42-latek pruł ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.  Potem próbował przekupić policjantów.

Policjanci z drogówki zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego kierującego volksvagenem na ulicy Na Włosień w Bielanach. Jechał z prędkością 102 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. W dodatku okazało się, że prowadził pomimo cofniętych uprawnień.

Drogowy pirat postanowił przekupić policjantów. Zasugerował , że przecież sprawę można inaczej załatwić: do przekroczenia prędkości miał przyznać się jego znajomy, który był pasażerem pojazdu. Natomiast policjanci w zamian za takie załatwienie sprawy otrzymają gotówkę.

Mundurowi poinformowali mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Ale ten, niezrażony, wyjął plik banknotów (tysiąc złotych) i włożył do notatnika jednego policjantów.

Ci powiadomili 42-latka , że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego oraz przestępstwa korupcyjnego.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kara do 2 lat pozbawienia wolności.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments