Sport Żywiec

Pjongczang: Świetny skok Szczepana Kupczaka, ale gorzej w biegu (aktualizacja)

Dzisiaj (14 luty) w zimowych igrzyskach olimpijskich w południowkoreańskim Pjongczangu swoją rywalizację rozpoczęli dwuboiści w kombinacji norweskiej, w tym czwórka Polaków.

Pochodzący z Juszczyny Szczepan Kupczak na normalnej skoczni narciarskiej spisał się najlepiej ze wszystkich naszych reprezentantów. Po skoku na odległość 97 metrów zajął ostatecznie dwudzieste miejsce. Do biegu na 10 km wystartuje ze stratą 2 minut i 15 sekund do prowadzącego Franza-Josefa Rehrla z Austrii. Bieg rozpocznie się dzisiaj (14 lutego) o 9.35 czasu polskiego.

***

Start dwuboistów w biegu narciarskim został przełożony na 10.00 czasu polskiego.

***

Niestety Szczepanowi Kupczakowi nie udało się poprawić czy nawet obronić 20. miejsca w biegu narciarskim. Na mecie zameldował się dopiero na 39. pozycji mając 4 minuty i 11 sekund straty do zwycięzcy Erica Frenzela z Niemiec. Wynik Szczepana Kupczaka był drugim wśród czwórki startujących Polaków.

***

– Pierwszy olimpijski start za mną, skok niezły i z optymizmem patrzyłem na bieg, wyglądało to dobrze do 6 kilometra, ruszyłem z kopyta i niestety narzuciłem zbyt mocne tempo, eksplodowałem paskudnie, ale nie poddaję się! Walczę dalej! Dzięki że trzymacie kciuki! Doceniam wasze wsparcie! – napisał na swoim profilu społecznościowym Szczepan Kupczak po dzisiejszym starcie.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments