Na sygnale Żywiec

Płacił nie swoją kartą

Fot. KPP Cieszyn

Ponad 20 razy zapłacił nie swoją kartą bankomatową 44-letni mieszkaniec Żor. W ten sposób upłynnił z konta mieszkańca powiatu żywieckiego około 1 200 złotych.

Jakiś czas temu do Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce zgłosił się mieszkaniec powiatu żywieckiego. Policjantom powiedział, że z jego konta w dziwny sposób znikają pieniądze, które przelewane są za zakupy w sklepach internetowych. Mundurowych zapewnił, że nie robił takich zakupów. Z bankowych rozliczeń wynikało, że płatności dokonano za pomocą jego karty bankomatowej. Sprawa była o tyle dziwna, że mieszkaniec podkreślił, iż taką kartę ma cały czas przy sobie i wcześniej wcale jej nie zgubił.

 – Sprawą zajęli się policjanci z Węgierskiej Górki. Dzięki licznym sprawdzeniom ustalili, że transakcji dokonywał 44-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej, przypadkowo wszedł w posiadanie numerów karty i postanowił je wykorzystać płacąc za zakupy. Straty jakie wyrządził to około 1 200 zł. 44-latek usłyszał 22 zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet do 10 lat – informuje żywiecka policja.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments