Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Planujesz zakup drona? Powinieneś, o tym wiedzieć!

Drony to chyba najpopularniejsze gadżety, które są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wraz z upływem czasu coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia, bowiem ceny dronów są atrakcyjnie niskie. Choć na rynku możemy również znaleźć sprzęty kosztujące nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujesz, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Co jest najważniejsze? Sprawdź to w naszym artykule!

Co mówi polskie prawo o dronach?

Zanim zdecydujesz się na zakup drona, to przede wszystkim musisz zapoznać się z przepisami. Zgodnie z nimi nie potrzebujesz zezwolenia, jeśli chcesz kupić drona ważącego mniej niż 25 kg do celów rekreacyjnych lub sportowych. Ważne jest też to, że loty mogą odbywać się jedynie w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej, a urządzenie cały czas musi pozostawać w zasięgu wzroku. Zabronione jest też latanie nad lotniskami, czy nad miastami. Nie wolno również przekraczać wysokości 150 metrów.

Sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli dron będzie wykorzystywany w celach komercyjnych. W takim przypadku niezbędne jest świadectwo kwalifikacji UAVO, które jest potwierdzeniem zdania egzaminu, przejścia badań lekarskich, a także wykupienia ubezpieczenia OC.

Jakie są rodzaje dronów?

Na rynku możemy znaleźć różne modele dronów, które dzielą się na kilka kategorii. I tak oto mamy:

  • drony dla amatorów – czyli po prostu drony zabawkowe, które są przeznaczone dla najmłodszych, jak i również dla dorosłych, którzy chcieliby się nauczyć latać dronem. Są one nieskomplikowane, tanie, jak i niewielkie – czyli idealne na początek.
  • drony półprofesjonalne – są przeznaczone dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w lataniu dronami. Są droższe niż zabawkowe drony, ale oferują także znacznie więcej możliwości. Można powiedzieć, że są wręcz idealne dla osób, które zajmują się fotografią.
  • drony profesjonalne – są przeznaczone dla tych osób, które są w stanie wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na drona, a ponadto mają bardzo duże wymagania.

Drony to gadżety, które dzielą się również ze względu na budowę. Wielu osobom wydaje się, że wyróżniamy jedynie drony latające, aczkolwiek należy wiedzieć, że istnieją też płatowce, jeżdżące oraz pływające drony.

Na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem drona?

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii – na co powinniśmy rzucić okiem, zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu drona? Przede wszystkim zasięg! Wiele osób nie zwraca na niego uwagi, a potem okazuje się, że jest on niezadowalający. Wybierając tani dron, musimy się liczyć, że odległość, na jaką może odlecieć dron od pilota, nie będzie zbyt duża – zazwyczaj wynosi max. 50 metrów, aczkolwiek jeśli zdecydujemy się na lepszy model, to ten zasięg będzie znacznie lepszy – może wynosić nawet kilka kilometrów!

Istotny jest też podczas pracy. Tutaj jest bardzo podobnie, wybierając tani model drona, możemy liczyć na kilkuminutowy czas pracy, jeśli natomiast zdecydujemy się na droższy model, to ten czas może wydłużyć się nawet o półgodziny. Należy zainteresować się również sposobem sterowania. Zdecydowana większość posiada kontrolery, ale coraz częściej możliwe jest też sterowanie za pomocą smartfona czy telefonu.

Oczywiście trzeba również zainteresować się kamerą. Jest to element, który posiada praktycznie każdy dron – nawet te, które kosztują bardzo mało. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, to musimy sprawdzić, jaką jest jej jakość. To szczególnie ważne, jeśli kupujemy drona, aby móc wykonywać fantastyczne zdjęcia i nagrywać filmy. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Oto kilka ostatnich kwestii:

  • jakość wykonania,
  • maksymalny udźwig,
  • moduł GPS.
Podsumowanie

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, drony to fajne urządzenia, ale zanim dokonamy ostatecznego zakupu, to musimy koniecznie zainteresować się kilkoma kwestiami, bowiem jeśli tego nie zrobimy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy niezadowoleni z dokonanego zakupu. Jeśli myślisz o zakupie drona, warto sprawdzić ofertę sklepu internetowego – https://kapitandron.pl.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments