Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Plastry na kurzajki pozwolą Ci pozbyć się problemu! Poznaj te najlepsze i sprawdź, jak wspierać ich działanie!

Kurzajki, chociaż niewielkie, często są powodem kompleksów. Nie trudno się dziwić – potrafią być naprawdę nieestetyczne, a dodatkowo – pojawiają się nie tylko na stopach, ale także – na dłoniach. Jak można z nimi walczyć? Poznaj plastry na kurzajki i dowiedz się, jak wspierać ich działanie domowymi sposobami.

Kurzajki – co to takiego?

Kurzajki pojawiają się na skórze, najczęściej na dłoniach i stopach, na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. O zakażenie nietrudno – może do niego dojść w saunie, na basenie albo w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Kurzajki przyjmują postać twardych grudek i chociaż są w kolorze skóry, nierzadko stają się przyczyną kompleksów.

Chociaż znikają samoistnie, zwykle w przeciągu kilki lub kilkunastu miesięcy, warto z nimi walczyć. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie leczone mogą zainfekować inne części ciała lub zakazić osoby z Twojego otoczenia. Możesz poradzić sobie z nimi, korzystając z domowych sposobów. Zdecydowanie rozsądniej będzie jednak sięgnąć po plastry na kurzajki. Przekonaj się dlaczego!

Domowe sposoby na kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki są w pełni naturalne – właśnie dlatego warto je stosować! Zwłaszcza jeśli chcesz skutecznie wesprzeć działanie innych metod. Poznaj trzy najpopularniejsze i ciesz się znikającym problemem!

1. Czosnek

Czosnek okazuje się niezastąpiony nie tylko w walce z przeziębieniem, ale także – w walce z kurzajkami. Wystarczy go rozgnieść, położyć bezpośrednio na brodawkę, a następnie – zakleić plastrem.

2. Roztwór soli

Moczenie dłoni lub stóp w roztworze soli także może przynieść pożądane rezultaty! Wystarczy, że rozpuścisz sześć łyżek soli w litrze wody, a następnie zanurzysz zmienione chorobowo miejsce na 30 minut. Pamiętaj, by po takim zabiegu nawilżyć skórę – sól potrafi mocno ją wysuszyć.

3. Mniszek lekarski

Potocznie zwany mleczem, także jest skuteczny w walce z kurzajkami! Jak go stosować? Wystarczy rozciąć łodygę, a wydobywający się z niej, biały sok położyć bezpośrednio na zmianie.

Plastry na kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki pozwolą Ci skutecznie i przede wszystkim naturalnie pozbyć się problemu, jednak nie pomogą wówczas, gdy musisz wyjść z domu. Decydując się na plastry na kurzajki, nie tylko ukryjesz zmianę, ale także – przyspieszysz jej gojenie. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości kwasu salicylowego – aż do 40%! Dodatkowo – taka forma leczenia kurzajek, włókniaków i brodawek jest wygodna, bezproblemowa i niemal niewidoczna! Plastry są wodoodporne i trwałe, co więcej – tworzą warstwę ochronną i pozwalają na głębokie wnikanie substancji aktywnej w głąb zmiany.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments