Sport Cieszyn

Plaża Open w Cieszynie. Na piachu nie brakuje emocji!

Fot. z archiwum organizatora

16 lipca rozpoczął się pierwszy turniej cyklu Plaża Open 2021 w Cieszynie. Tradycyjnie pierwszego dnia odbyły się eliminacje mężczyzn i kobiet. Do rywalizacji stanęło wielu zawodników i zawodniczek doskonale znanych kibicom w naszym kraju, wśród których można wymienić m.in. medalistki turniejów Plaża Open Sandrę Szychowską/Magdalenę Rapacz-Matras, Izabelę Błasiak/Klaudię Świstek, Agnieszkę Wołoszyn/Aleksandrę Chyła i duet Karolina Kirszenstein/Karolina Bednarek.

Rezultaty poszczególnych spotkań mogły zaskoczyć kibiców, ponieważ dwie najwyżej rozstawione pary pożegnały się z turniejem już na etapie eliminacji (Olga Klocek/Agnieszka Radkowiak-Kiedacz, Izabela Błasiak/Klaudia Świstek). Kibice ostrzą sobie zęby na pojedynki par z eliminacji z parami, które rozpoczynają rywalizację od turnieju głównego, do których należą m.in. Dorota Strąg/Jagoda Gruszczyńska, Michaela Kubickova/Michala Kvapilova, Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad. Z całą pewnością faworytkami lokalnych kibiców będą Justyna Tylutki, która boisko będzie dzieliła z pochodzącą z Cieszyna, Martyną Kłodą.

W rywalizacji mężczyzn do turnieju głównego awansowali m.in. Mateusz Zięba/Jan Krasiński, którzy w ostatnim czasie prezentują bardzo wysoką formę na polskich plażach. Awansował także duet Błażej Podleśny i Rafał Szymura. Ten drugi w minionym sezonie halowym Jastrzębskim Węglem zdobył tytuł mistrza Polski. W związku z wycofaniem się z powodów zdrowotnych pary Adrian Sdebel/Bartek Malec, organizatorzy w porozumieniu z komisarzem Różą Wachowską, podjęli decyzję o wylosowaniu jednej pary, która odpadła w ostatniej fazie eliminacji i która zagra w jutrzejszym turnieju głównym. Los uśmiechnął się do pary Jakub Guzik/Maciej Opiela. W turnieju głównym, który zaczął się dziś o 9.00, najwyżej rozstawianą parą będą Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski.

Fot. z archiwum organizatora

Oprócz wspomnianego duetu do rywalizacji przystąpią m.in. ubiegłoroczni triumfatorzy Jarosław Lech/Michał Korycki, powracający do wspólnej gry Michał Kądzioła/Marcin Ociepski oraz Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek. Turniej rozgrywany jest w trzech lokalizacjach: boisko główne na cieszyńskim rynku, przy kąpielisku miejskim oraz czwarte boisko przy alei Jana Łyska 8, „Pod Wałką”. Na zgromadzonych na rynku w Cieszynie kibiców czekały liczne atrakcje. Odbyły się także konkursy z nagrodami ufundowanymi od sponsorów i partnerów. W godzinach popołudniowych miał miejsce mecz gwiazd. Naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci Cieszyna oraz Jastrzębskiego Węgla, pod przewodnictwem Wojciecha Szweda, nowego przyjmującego zespołu oraz Rafała Szymury. Po drugiej stronie siatki, obok przedstawicieli miasta, stanął także Ireneusz Jeleń, były reprezentant Polski w piłce nożnej i Paulina Ligocka, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich.

Poniżej szczegółowy rozkład dzisiejszego i jutrzejszego dnia:

Sobota
11:00 Trening mentalny z Marcinem Prusem (hala sportowa)
11:30 Warsztaty siatkarskie z Moniką Brzostek – spotkanie dla młodzieży
13:00 Mecz finałowy Młodej Plaży Open na Rynku
13:30 Siatkathlon
12:00 – 15:00 Aquawave – kąpielisko miejskie
12:00 – 15:00 Crossnet – kąpielisko miejskie
21:00 – 3:00 “Plaża Open – After Party”, dziedziniec wewnętrzny

Niedziela
Kąpielisko:
9:30 Ćwierćfinały turnieju kobiet
11:00 Półfinały turnieju kobiet
Rynek:
9:00 Ćwierćfinał turnieju mężczyzn
10:00 Ćwierćfinał turnieju mężczyzn
11:00 Półfinał turnieju mężczyzn
12:00 Występ Mažoretky Srdíčko Polska Grupa
12:00 Półfinał turnieju mężczyzn
13:00 Mecz o 3. miejsce turnieju kobiet
14:00 Mecz o 3. miejsce turnieju mężczyzn
15:00 – Finał turnieju kobiet (TVP Sport)
15:50 – Występ Dream Stars Cieszyn
16:00 – Finał turnieju mężczyzn (TVP Sport)

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments