Sport Cieszyn

Plaża Open wraca do Cieszyna!

Pierwszy turniej Plaży Open w Cieszynie. Fot. Krzysztof Marciniuk

Po 6 latach wreszcie się udało… Plaża Open wraca do korzeni, czyli nad Olzę! Pierwszy turniej odbędzie się w Kołobrzegu 1-2 sierpnia, drugi – właśnie w Cieszynie – 8 i 9 sierpnia. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Przypomnijmy, ostatni raz kibice dopingowali zawodników Plaży Open 6 lat temu. Stolica Śląska Cieszyńskiego jest miastem szczególnym dla całego cyklu. To właśnie w Cieszynie na podium stawali zawodnicy znani z występów w Plus Lidze, jak i reprezentacji Polski w siatkówce halowej. Wymienić można choćby takie nazwiska jak Robert Szczerbaniuk – olimpijczyk, multimedalista mistrzostw Polski. Ponadto w Cieszynie swoje umiejętności prezentowali reprezentanci Polski na piasku i w hali m.in. Wojciech Włodarczyk (zawodnik m.in. włoskiego Volley Castellana Grotte). Z kolei wśród kobiet triumfowały między innymi najlepsze w Polsce – Jagoda Gruszczyńska, Katarzyna Kociołek (walcząca w parze z Kingą Wojtasik o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio), a także legendy polskiej siatkówki plażowej – Magdalena Szczytowicz/Katarzyna Szałankiewicz.

Jak podkreśla Marcin Strządała z BDB Event, współorganizator turnieju, wizytówką Cieszyna jest nie tylko malowniczy rynek, gdzie toczyć się będzie rywalizacja, ale przede wszystkim gościnni cieszynianie, którzy za każdym razem okazali zawodnikom fantastyczny doping.

Rywalizacja na płycie rynku to nie wszystko, co przygotowują organizatorzy. Będą także atrakcje dla kibiców: konkursy, zabawy dla najmłodszych, strefa historii polskiej siatkówki, transmisje on-line.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments