Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Plażowe granie. Otwarcie w Cieszynie

Fot. Krzysztof Marciniuk

Największy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce zawita w tym roku nie tylko do Cieszyna, ale także do Myślenic, Kołobrzegu i Białegostoku. O cieszyńskich zawodach mówiono podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 17 maja, w sali widowiskowej Domu Narodowego.

Myślę, że będzie to kolejna fantastyczna impreza na cieszyńskim rynku. Mamy nadzieję, że pogoda, tak jak w ubiegłym roku, dopisze. Cieszyński rynek sam w sobie jest bardzo interesujący, ale stworzenie boiska i sztucznej plaży, na której zawodnicy będą rozgrywać swoje mecze, jeszcze doda mu uroku – powiedziała Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni miasta Cieszyna.

Całe główne wydarzenie, czyli kort centralny obudowany trybunami i obsługą telewizyjną, będzie znajdował się na rynku. Chcemy też przygotować dodatkowe atrakcje na kąpielisku miejskim, które w tamtym roku było bardzo chwalone przez uczestników. Chcemy stworzyć również strefę relaksu, strefę dla dzieci, oraz strefę kibica. Nasz turniej wyrównał pulę nagród dla kobiet i mężczyzn. Co ważne, inne turnieje również poszły tym tropem – podkreślił Marcin Strządała, dyrektor Projektu Plaża Open 2021.

W tym roku będziemy starać się, by liczba par zagranicznych w turnieju była zdecydowanie większa, by nie była to jedna czy dwie pary. Myślę, że dla samych sportowców będzie to bardzo atrakcyjne, ponieważ poziom rywalizacji stanie się jeszcze wyższy – zauważyła Monika Brzostek, dyrektor sportowy Projektu Plaża Open.

Podczas konferencji podpisana została umowa pomiędzy organizatorami imprezy i miastem Cieszyn. Turniej zaplanowano na okres 16-18 lipca. Lokalnym patronem medialnym imprezy jest „Głos Ziemi Cieszyńskiej”.

Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments