Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Plecak turystyczny do miasta – polecane modele plecaków 2w1?

Plecaki to coraz popularniejsza forma przenoszenia najpotrzebniejszych, codziennych rzeczy. Chodzi tutaj o dokumenty, klucze, telefon komórkowy czy lunch do pracy.

W plecaku chętnie przenoszone są także dokumenty czy firmowe laptopy. Jest to wygodne, gdyż pozwala zachować wolne ręce. Po tego rodzaju rozwiązanie chętnie sięgają osoby, które dojeżdżają do pracy rowerami czy komunikacją miejską. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są plecaki typu 2w1, czyli turystyczne, które idealnie sprawdzają się także w warunkach miejskich. Co dokładnie je wyróżnia na tle innych modeli? Na co zwracać uwagę wybierając tego typu plecaki?

Plecak turystyczny do miasta, czyli jaki?

Czym wyróżniają się plecaki typu 2w1? Są to modele, które sprawdzą się zarówno w codziennym użytkowaniu „na mieście”, jak i podczas krótszych wypraw turystycznych. Łączą w sobie zatem zalety większych plecaków turystycznych, pojemnych i wytrzymałych na warunki atmosferyczne, z kompaktowymi wymiarami plecaków miejskich. Często dostępne są też w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Mają też interesujący krój, a ich wnętrze podzielone jest na różne sfery. Trzeba tutaj zwrócić uwagę, że tego rodzaju plecaki najczęściej sprawdzają się właśnie w przypadku jazdy na rowerze po mieście, a także krótszych wypraw turystycznych, np. dłuższego spaceru poza miastem. Pomieści się w nich zazwyczaj laptop, drugie śniadania oraz potrzebne dokumenty i rzeczy osobiste. Na wyprawę w teren zamiast dokumentów i laptopa można zabrać więcej pożywnego prowiantu oraz ciepłą bluzę. Natomiast na dłuższe wyprawy wybierz typowo turystyczne plecaki, takie jak np. te, jakie oferuje sklep.jack-wolfskin.pl.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak 2w1, który sprawdzi się w mieście i w czasie wypraw turystycznych?

Dobry plecak powinien być w pełni dopasowany do Twoich potrzeb, a także sylwetki. Musi zatem mieć odpowiednią regulację długości pasów ramiennych. Dobrze, jeżeli będą one miały wypełnienie wykonane z pianki elastycznej. Również tył pleców powinien być odpowiednio wzmocniony. Szczególnie jeśli z plecaka będziesz korzystać codziennie. Nie może on być za ciężki, by zbytnio nie obciążać pleców. Dodatkowym atutem będzie tutaj na pewno duża ilość kieszonek na zewnątrz i wewnątrz. Jeżeli będziesz często przewozić w nim laptopa, sprawdź, czy ma on odpowiednio wydzielony i zabezpieczony obszar na przenoszenie komputera. Ciekawym rozwiązaniem są też kieszonki termiczne, które pozwalają na utrzymanie ciepła przenoszonego w nich posiłku. Pamiętaj, aby plecach był wykonany z wytrzymałych na obciążenia i przetarcia materiałów. Powinny one być też odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo zwróć uwagę również na jakość wykonania – chodzi tutaj głównie o szwy łączące poszczególne elementy plecaka. Nie zapomnij sprawdzić również tego, jaka jest łączna pojemność plecaka.

Na jakie modele plecaków turystycznych 2w1 warto zwrócić uwagę?

Jeżeli szukasz plecaka, który łączy w sobie zalety modeli miejskich i turystycznych, zwróć uwagę na produkty marki The North Face. Ciekawym przykładem może być tutaj plecak miejski Vault, który ma opływowy kształt, jest lekki oraz wykonany w modnym zestawieniu żółci i czerni. Inna interesująca propozycja to model Jester, który dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Możesz też zajrzeć do wyżej wspomnianego sklepu i spojrzeć na plecaki z serii Moab Jam 24.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments