Wydarzenia Bielsko-Biała

Pluszaki ratują zwierzaki – po raz trzeci!

Dwie poprzednie edycje akcji „Pluszaki ratują zwierzaki” okazały się ogromnym sukcesem. Galeria SFERA oraz Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie tego wydarzenia! Tym razem pomoc trafi do podopiecznych Fundacji Psia Ekipa.

22 sierpnia o 12.00 przed wejściem do Galerii II odbył się happening inaugurujący 3. edycję akcji „Pluszaki ratują zwierzaki”. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Kraina Narnii pokazały w jaki sposób ekologicznie i odpowiedzialnie segregować odpady oraz co robić, aby było ich coraz mniej. Po raz pierwszy zaprezentowano także Wielokąt Edukacyjny, który przybliżył takie tajemnicze pojęcia, jak zasada 5R oraz zero waste. Od czwartku można już przekazywać czyste pluszaki i inne zabawki w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA. Ważne, aby były kompletne, sprawne i w dobrym stanie – wtedy posłużą jeszcze przez długi czas.

Dwie poprzednie edycje akcji „Pluszaki ratują zwierzaki” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem bielszczan. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać łącznie blisko 11 tysięcy złotych, które zostały przekazane Fundacji Mysikrólik oraz Stowarzyszeniu Kotełkowa Drużyna. Teraz czas ruszyć z pomocą Psiej Ekipie!

– Zapraszamy wszystkie rodziny do włączenia się w tę wyjątkową inicjatywę. W każdym domu znajdują się zabawki, którymi już nie bawią się nasze dzieci. Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to wspaniała okazja, aby porozmawiać z naszymi dziećmi o ochronie środowiska i pomocy innym. Jesteśmy pewni, że każdy maluch da się przekonać do oddania choć jednej zabawki, jeśli dowie się, że w ten sposób pomaga potrzebującym zwierzętom – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Zebrane zabawki zostaną wystawione na sprzedaż podczas charytatywnego kiermaszu. Cały dochód ze sprzedaży pluszaków zostanie przekazany Fundacji Psia Ekipa – Razem dla Zwierząt, której celem jest znalezienie bezpiecznego i odpowiedzialnego domu dla bezdomnych kotów i psów.

google_news