Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Po długiej przerwie nowy zakażony w powiecie wadowickim. W suskim jest ich już 144

Nie ubywa przypadków koronawirusa w naszym regionie. Dwie kolejne osoby zakaziły się w powiecie suskim, a jedna w wadowickim, w którym już od trzech tygodni nie wykryto chorych.

Do dziś w koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wadowickim zakażonych było 16 osób. Najwięcej w gminach Brzeźnica (6 przypadków – 5 osób wyzdrowiało, jedna zmarła) i  Lanckorona (z 5 chorych na covid-19 trzy już wyzdrowiały). Trzy osoby zdiagnozowano w gminie Kalwaria i po jednej w gminach Andrychów i Tomice i wszyscy są już zdrowi.

Dziś pojawiło się nowe ognisko. Jak ustaliliśmy chory jest mieszkańcem gminy Mucharz. Nie można wykluczyć, że w kolejnych dniach w tej gminie zdiagnozowanych będzie zatem  więcej chorych na covid-19.

Nadal przybywa chorych w powiecie suskim.  Po wykryciu wirusa u dwóch kolejnych osób łączna liczba zakażonych wzrosła do 144. Blisko jedna trzecia z nich to mieszkańcy gminy Stryszawa (44 osoby).  Pozostali zakażeni to mieszkańcy gmin Maków (31), Zawoja (26), Jordanów (16), Sucha (11), Budzów (10), Bystra-Sidzina (5) i miasta Jordanów (1). Obecnie 15 osób jest hospitalizowanych, a 97 przebywa w izolacji.

Do zdrowia w powiecie suskim wróciły 32 osoby. To mieszkańcy gmin Zawoja (19), Stryszawa (5), Sucha (4), Maków (3), Jordanów (1).

google_news