Cieszyn Na sygnale

Po nitce do kłębka. Skoczowscy policjanci odzyskali skradzionego seata

Fot. KPP w Cieszynie

Dzielnicowi ze Skoczowa, wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież osobowego seata. W ręce mundurowych wpadł również kolega podejrzanego, który miał przy sobie narkotyki.

Policjanci z Zebrzydowic otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego seata. – 20-letni mężczyzna, po kłótni ze swoim znajomym, zabrał mu klucze do wartego 25 tys. zł seata i odjechał. Na miejscu interweniowali dzielnicowi zebrzydowickiego komisariatu. Dysponując jedynie “ksywą” sprawcy, po nitce do kłębka ustalili jego pełne dane, jak też miejsce, gdzie może przebywać. Informacja o zdarzeniu i kradzionym pojeździe natychmiast została przekazana do mundurowych z Komisariatu Policji w Skoczowie. Dzielnicowi wykorzystali swoją wiedzę i znajomość terenu oraz rozpoznanie wśród osób mających konflikt z prawem. Dzięki temu odwiedzili jedną z posesji na terenie Dębowca, gdzie znaleźli nie tylko poszukiwany pojazd, ale zatrzymali również podejrzewanego o przestępstwo 20-latka – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Na tym nie koniec. Wspierający dzielnicowych patrol policyjnych wywiadowców rozpoznał wśród znajomych zatrzymanego mężczyznę, który był im znany z narkotykowego środowiska. 26-latek miał przy sobie środki odurzające, więc dołączył do grona zatrzymanych. Seat natomiast wrócił do swojego właściciela.

– 20-latek usłyszał już zarzuty związane z krótkotrwałym użyciem pojazdu i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia. Z kolei jego 26-letni kolega odpowiadać będzie za posiadanie narkotyków. To przestępstwo, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje Krzysztof Pawlik.

google_news