Wydarzenia Cieszyn

Po przeszło 42 latach odeszła na emeryturę. Podziękowania na sesji dla Małgorzaty Kiereś

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego podziękowano Małgorzacie Kiereś, byłej radnej powiatu cieszyńskiego, a także byłej szefowej Muzeum Beskidzkiego im. A. Podżorskiego w Wiśle, za lata pracy i promowania cieszyńskiej kultury.

Małgorzata Kiereś, o czym informowaliśmy, przeszła na emeryturę. Podczas obrad nie brakowało ciepłych słów pod jej adresem. – Nie znam nikogo kto nie słyszałby o Małgorzacie Kiereś czy nie potrafił o niej powiedzieć, coś dobrego. Sam współpracowałem z nią jeszcze jako wicestarosta. Przeczytam tylko, że wśród tych wielkich dokonań jest m.in. Złota Odznaka za Opiekę Nad Zabytkami, nagrodę im. ks. L. Szersznika, nagroda im. K. Miarki za upowszechnianie kultury, nagroda im. O. Kolberga czy wreszcie Brązowy Medal Zasłużony Kulturze “Gloria Artis” – mówił podczas sesji Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Małgorzata Kiereś również podziękowała cieszyńskiemu samorządowi za współpracę. – Każdego dnia przez 42 lata i 5 miesięcy nadawałam sens odczytywaniu góralskiej kultury i przywracaniu na stronę pamięci tego, co zapomniane. Dla mnie to była największa wartość i fenomen. Przez ten czas, codzienny trud, pozwolił mi zbudować “żywe muzeum”, które od 1964 zwiedziło ponad milion osób. A moją chwilę istnienia na Ziemi, która mi została podarowana od Boga, wypełniałam ogromną moją pasją. A do tej pasji miałam ogromne szczęście, bo ta praca była moją pasją – mówiła Małgorzata Kiereś podkreślając, że pracowała z niezwykłymi, rzetelnymi i sumiennymi muzealnikami. Słowa podziękowania skierowała także m.in. do byłych i obecnego przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego, pracowników Starostwa Powiatu Cieszyńskiego, skarbnika powiatu cieszyńskiego.

Fot. Powiat Cieszyński

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
1 rok temu

Wspaniale opowiadała o kulturze i zwyczajach góralskich

nie wiadomo
nie wiadomo
1 rok temu

Ile lat pani Małgorzata Kiereś pracowała ponad wiek emerytalny?