Sport Cieszyn

Po punkty na Słowację. Szejowie wezmą udział w zagranicznej rundzie RSMP

Fot. mat. tras

Jubileuszowy, 50. Rajd Koszyc stanowił będzie 4. rundę sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 lipca, a na liście zgłoszeń znaleźli się m.in. Jarosław i Marcin Szejowie. Będzie to zarazem jedyna runda mistrzostw kraju, która odbędzie się za granicą, czyli w Słowacji.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski przenoszą się na Słowację. To właśnie tam, we wschodniej części kraju, odbędzie się jubileuszowy, 50. Rajd Koszyc, czyli pierwsza i zarazem jedyna zagraniczna runda RSMP. Wśród polskiej reprezentacji nie zabraknie Jarosława i Marcina Szejów. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team przystąpi do rywalizacji z numerem 3.

Organizator zaplanował 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 124 kilometrów. Sobotni oraz niedzielny etap rywalizacji będą miały podobną długość. Można powiedzieć, że dla Szejów będzie to debiut w Rajdzie Koszyc. Bracia z Ustronia co prawda wystartowali w tej imprezie, natomiast był to odległy 2010 rok, kiedy to duet wycofał się po pierwszym odcinku specjalnym. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team jest jednak dobrej myśli, bo ruszy na trasy z pozycji wiceliderów mistrzostw kraju.

– Zapowiada się na to, że Rajd Koszyc będzie bardzo wymagającą imprezą. Zupełnie nie znamy tych odcinków specjalnych, więc bardzo ważną rolę odegra zapoznanie z trasą i dobry opis. Musimy znaleźć odpowiednie ustawienia auta i spróbować wywieźć ze Słowacji możliwie jak najwięcej punktów. Nie da się porównać naszego doświadczenia w Koszycach z rywalami. Grzesiek Grzyb pojedzie ten rajd po raz 16, więc pewnie czuje się tam trochę jak w domu i doskonale zna te trasy. My postaramy się zmaksymalizować nasz wynik sportowy i zaprezentować się słowackim kibicom z dobrej strony. Liczymy na dobry, solidny weekend – trzymajcie kciuki – mówi Jarosław Szeja.

W klasyfikacji generalna RSMP po 3. rundach Szejowie są na drugim miejscu, ze stratą 10 punktów do liderującej ekipy Grzyb/Binięda. Po piątkowej ceremonii startu, główne punkty koszyckiego rajdu zaplanowano na sobotę i niedzielę.

google_news