Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Po zdrowie do Skoczowa. Wykłady, bezpłatne badania, porady fizjoterapeuty

Fot. Pixabay.com

4 kwietnia o 12.00 w Skoczowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się bezpłatne wydarzenie, które organizuje Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland oraz Skoczowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

To spotkanie dostarczy praktycznej wiedzy na temat aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej, a bezpłatne badania pozwolą skontrolować podstawowe parametry stanu zdrowia uczestników. Jednym z kluczowych punktów programu skoczowskiego Klubu Pacjenta będzie wykład Marty Sapety, fizjoterapeutki Uzdrowiska Ustroń, poświęcony urorehabilitacji u kobiet i mężczyzn. Ekspertka przybliży temat fizjoterapii dna miednicy zarówno u pań, jak i u panów, a także zaprezentuje ćwiczenia, które można wykonywać w domowym zaciszu.

– Podczas Klubu Pacjenta w Skoczowie nie tylko zdobędziemy cenne informacje na temat urorehabilitacji, ale również dowiemy się, czym jest slow jogging. Katarzyna Daniek, wiceprezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, przybliży uczestnikom m.in. historię, technikę i poprowadzi warsztaty sportowe, dlatego podczas spotkania przyda się wygodny strój – podpowiada Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

To nie koniec atrakcji. – Po wykładach będzie można skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Dla uczestników przygotowaliśmy bezpłatną analizę składu masy ciała, pomiar tlenku węgla w organizmie – z myślą o palaczach, możliwość rozmów z przedstawicielami delegatury w Bielsku-Białej Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie. Będzie można porozmawiać z fizjoterapeutą i trenerem personalnym. Spotkania organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” wzbudzają duże zainteresowanie, co pokazuje, jak ważna jest edukacja społeczności w zakresie profilaktyki zdrowotnej – dodaje prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Klub Pacjenta to doskonała okazja do rozmowy ze specjalistami, zdobycia cennych informacji oraz zadbania o swoje zdrowie. Spotkanie ma charakter otwarty.

google_news