Bielsko-Biała Na sygnale

Pochylone drzewo zagrażało bezpieczeństwu. Strażacy użyli drabiny mechanicznej i rolek | ZDJĘCIA

Wieczorem z WCPR wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż przy ul. Poprzecznej w Bielsku-Białej pochylone drzewo opiera się o inne i stwarza zagrożenie. Wysłano zastęp straży pożarnej z JRG1, strażacy poprosili o zadysponowanie drabiny mechanicznej i policji.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 18.11. – Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w pierwszej kolejności musimy przestawić zaparkowany samochód osobowy. Ze względu na trudności z ustaleniem właściciela auta, aby go przestawić, użyliśmy specjalnych rolek. W dalszej kolejności została rozstawiona drabina mechaniczna i drzewo zostało bezpiecznie ścięte po kawałku – powiedział nam mł kpt. Adam Jędrysik z JRG1 w Bielsku-Białej.

W trakcie akcji na miejsce przyszła właścicielka samochodu, który musieli przesunąć strażacy. – Ale ja to auto zaparkowałam w innym miejscu – kobieta nie kryła zaskoczenia. – Byłam w domu cały czas, no ale pewnie ze względu na to, że jest to firmowy samochód, to był problem ze sprawdzeniem, kto nim jeździ – dodała. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 i patrol z Komendy Miejskiej Policji. Akcja służb trwała godzinę.

google_news