Wydarzenia Cieszyn

Pod Kaplicówką startuje festiwal „Musica Sacra”

Fot. Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”

W środę, 22 maja, przypada 29 rocznica wizyty Jana Pawła II w Skoczowie. Jak co roku na Kaplicówce o godz. 10.00 zabrzmiała grana na trąbkach pieśń „Barka”, natomiast o godz. 18.00 w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Skoczowie odbędzie się koncert w wykonaniu znakomitej artystki Olgi Bończyk, inaugurujący tegoroczny festiwal „Musica Sacra”.

W drugi dzień skoczowskiej Panoramy Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”, 23 maja o godz. 17.00, jej organizatorzy zapraszają do Muzeum Sarkandrowskiego na wernisaż wystawy malarstwa Dagmary Tupiec „Camino – nie tylko droga”.

Kolejne dni wypełni filmowa „Musica Sacra” czyli Festiwal Filmowy z Duszą. Widzowie zobaczą w skoczowskim Teatrze Elektrycznym m.in. obraz „Powołany 2” (seans bezpłatny dla młodzieży szkolnej oraz słuchaczy Skoczowskiego Uniwersytetu II Wieku). Natomiast na filmy „W międzyczasie” oraz „Johny” wejściówki będą bezpłatne dla wszystkich chętnych.

Na zakończenie, w niedzielę 26 maja o godz. 18.00, w kościele ewangelickim Świętej Trójcy w Skoczowie zaplanowano koncert wirtuozów klarnetu, którym towarzyszyć będzie znany aktor Dawid Ogrodnik (odtwórca roli księdza Kaczkowskiego w filmie „Johnny”).

– Dodatkowo, tegoroczny festiwal uzupełni wystawa zdjęć „25 lat z muzyką i sztuką” przygotowana z okazji 25-lecia działalności stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”. Jak co roku kierujemy się również w stronę młodzieży, dla której przygotowaliśmy konkurs fotograficzny zatytułowany „Niepowtarzalne piękna architektury sakralnej Gminy Skoczów” – stwierdza Andrzej Bacza, prezes stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”.

google_news