Bielsko-Biała Sport

Podano datę 77. Tour de Pologne. Trasa będzie skrócona

Fot. Artur Jarczok

Tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia – wspólnie zadecydowali organizatorzy i Międynarodowa Unia Kolarska. Przesunięcie terminu i skrócenie wyścigu z siedmiu do pięciu etapów związane jest z pandemią koronawirusa. 77. Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem etapowym w kalendarzu UCI World Tour po długiej przerwie.

W ostatnich dniach trwały intensywne prace Międzynarodowej Unii Kolarskiej i organizatorów wyścigu nad możliwością kontynuacji sezonu przerwanego w połowie marca. Na drodze wspólnych ustaleń nowy kalendarz przewiduje termin dla Tour de Pologne w dniach 5-9 sierpnia. Polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej tak, aby w kalendarzu znalazło się miejsce również dla innych zawodów, które ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły się odbyć w planowych terminach.

– To bardzo dobra wiadomość, która dodała nam sporo optymizmu. Wyznaczona data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich – kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W najbliższych tygodniach Lang Team będzie współpracował z Międzynarodową Unią Kolarską, a także polskimi władzami, aby opracować optymalny scenariusz rozegrania 77. Tour de Pologne tak, aby wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, a jednocześnie mieścił się w ograniczeniach wynikających z tej wyjątkowej sytuacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
25 dni temu

Głupota 5 garnitur niby wyścig szukają jeleni na organizowanie i kasę.

Cynik Jaśnie Pana
Cynik Jaśnie Pana
26 dni temu

Bardzo dobra decyzja skrócenia wyścigu do pięciu etapów. Wiadomo już, że covid 19 najbardziej atakuje na 6 i 7 etapie.

Lebioda
Lebioda
26 dni temu

Tak, od 1 do 5 etapu atakuje tylko losowo wybranych kibiców… xD

Fran
Fran
26 dni temu

To będzie bielski etap czy nie ?

Piotr
Piotr
17 dni temu
Reply to  Fran

Po co nie mamy na co wykładać kasy a nie na taki nijaki niby wyścig dla rezerw