Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Podaruj oddech

Mat. prasowe

Koncert pod hasłem “Podaruj oddech” odbędzie się w sobotę, 9 marca, w bielskim Parku Słowackiego.

Koncert  zaplanowano w godzinach od 13.00 do 16.00. Współorganizują go Bielskie Centrum Kultury i Młodzieżowa Rada Miasta Bielsko-Biała, a zgodę na organizację wyraził prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Wystąpią Factory od Blues, Madame Jeanpierre oraz Aleks Maj. W trakcie koncertu będą się odbywać zbiórki charytatywne na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM).

Projekt „Breathe” jest projektem charytatywnym prowadzonym przez 7-osobowy zespół uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Bielsku-Białej oraz Katowic, który powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Ich głównym celem jest zebranie jak największych środków pieniężnych oraz materialnych, które zostaną potem przekazane PTWM oraz poszerzanie wiedzy beneficjentów projektu o tej chorobie.

Nazwa projektu nawiązuje do oddechu oraz problemów z nim związanych, jakie występują u chorych na mukowiscydozę. Zespół planuje realizację tego celu dzięki organizacji przedsięwzięć społecznych oraz happeningów, na których będą prowadzone zbiórki na PTWM. Do tej pory zespół zebrał 2086,55 złotych, które zostały przekazane na konto towarzystwa, a także przeprowadził prelekcje dotyczące choroby w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku–Białej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
4 lat temu

Bardzo dziękujemy,za pomoc i podjęcie tematu mukowicydozy.Każda nawet najmniejsza pomoc się liczy bardzo,a jeżeli za tym jezcze idzie informacja o chorobie to bezcenna pomoc.Mama chorego.