Bielsko-Biała Na sygnale

Podawał się za kobietę i oszukał dziesiątki mężczyzn!

Fot. Policja

Na niecodzienny „pomysł” wpadł 38-latek z Bydgoszczy, który podawał się za kobietę w potrzebie materialnej i w ten sposób oszukał dziesiątki mężczyzn na ponad dwieście tysięcy złotych. Oszusta zatrzymali bielscy policjanci.

Ta historia ma swój początek jeszcze pod koniec 2022 roku. Wtedy to 38-latek rozpoczął swoje oszustwa działając na platformie randkowej.

– Tam wprowadzał pokrzywdzonych w błąd co do swojej tożsamości, bo podawał się za kobiety potrzebujące pomocy materialnej. Niestety na przestrzeni niespełna dwóch lat zdołał oszukać szukających miłości mężczyzn na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. Podejrzany często zmieniał miejsce, co utrudniało możliwość jego szybkiego zlokalizowania. Bielscy mundurowi namierzyli mężczyznę w Bydgoszczy, a następnie zlokalizowali go w jednym z hoteli. Tam go zatrzymano i przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe – informuje bielska Komenda Miejska Policji.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej postanowił o tymczasowym areszcie na dwa miesiące.

– Skala i ilość oszustw 38-latka jest zatrważająca. Tym bardziej, że doszło do nich w warunkach recydywy. Mężczyźnie grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności, ale wskutek działania w warunkach, w których dopuścił się podobnych przestępstw w przeszłości, może zostać orzeczona kara nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności – dodają bielscy policjanci.

google_news