Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Podbeskidzie bezkonkurencyjne podczas ferii w województwie śląskim

Fot. Marcin Kałuski

Nasz region jest bezkonkurencyjny pod względem oferty turystycznej w województwie śląskim. To właśnie na Podbeskidziu najczęściej organizowano wyjazdy na ferie.

Śląskie Kuratorium Oświaty podsumowało ferie w województwie śląskim. Do 24 stycznia naliczono 663 turnusy w formie półkolonii, zimowisk czy obozów. Najczęściej w powiatach cieszyńskim i żywieckim, a także w Bielsku-Białej i powiecie bielskim.

Wizytatorzy kuratorium przeprowadzili ponad dwieście kontroli zimowisk. Stwierdzili uchybienia w jedenastu przypadkach, ale głównie dotyczące dokumentacji. Zgłoszono im cztery wypadki – trzy na stoku i jeden podczas… warsztatów teatralnych.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
TurystaBielszczanin JOHNYBorys Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Turysta
Gość
Turysta

Szkoda że żywiecczyzna w tym temacie jest daleko daleko w tyle. A przcież tam są takie wspaniałe warunki do rozbudowy infrastruktury turystycznej. Np . od strony Lipowej czy Słotwiny , nie ma ani jednego wyciągu na Skrzyczne . A są tam tak piekne tereny że inni mogliby tylko pozazdrościć . Niestety gospodarze są krótkowzroczni i cieszą się małymi drobiazgami które nie raz uda im się wykonać. Szkoda że nie ma nikogo kto z wielkim rozmachem mógłby te tereny przerobić na wielkie ośrodki turystyczne które dały by też pracę tamtejszym mieszkańcom.

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Aha czyli wszędzie indziej pustki totalne, zero. W Bielsku nie widać żadnych tłumów – kilka pólkoloni organizowanych przez mops…

Borys
Gość
Borys

powinno być w tytule, Podbeskidzie bezkonkurencyjne w czasie ferii w województwie pseudośląskim