Bielsko-Biała Na sygnale

Podpalacz w Starym Bielsku? Spłonął stary budynek gospodarczo-mieszkalny! (zdjęcia i wideo)

Foto: Czytelnik

Po godz. 23.00 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie pożaru stodoły przy ul. Zapłocie Małe w Bielsku-Białej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest stary budynek gospodarczo-mieszkalny, słup ognia ma kilkanaście metrów.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru wczoraj o godz. 23.14. – Nasze działania w pierwszej fazie polegały na obronie budynku mieszkalnego, zlokalizowanego w pobliżu budynku objętego ogniem. Wskutek oddziaływania wysokiej temperatury przepaliło się przyłącze energetyczne prowadzące do tego budynku. W dalszej kolejności podaliśmy kilka prądów wody na płonącą stodołę – powiedział nam asp. sztab. Artur Byrski z JRG2 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko dokładnie przelano i sprawdzono kamerą termowizyjną. Wskutek pożaru doszczętnie spłonęła drewniana stodoła i cześć przyległego starego budynku mieszkalnego o konstrukcji murowano drewnianej. Przed ogniem strażacy uratowali pobliski budynek mieszkalny.
W ocenie właściciela nieruchomości, stodołę ktoś podpalił. Obiekt nie miał przyłącza energetycznego. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja, na miejsce przyjedzie grupa dochodzeniowo-śledcza.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Stare Bielsko, OSP Komorowice Śląskie, OSP Komorowice Krakowskie, OSP Międzyrzecze Górne, OSP Mazańcowice, pogotowie energetyczne oraz policja.

Foto: Czytelnik

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
14 dni temu

Widać obydwa komentarze z życia wzięte, heh… 🙂

Jan
Jan
15 dni temu

Mnie przy akcjach straży zawsze podoba jak 3 robi a 33 stoi upał 30 stopni a oni jak by było 25 minus ale to trzeba coś nie coś myśleć.

Edward
Edward
16 dni temu

Gdzie jest policja nie wystarczy w krzakach stać trzebadupy ruszyć