Wydarzenia Żywiec

Podpiszą umowę na obejście Węgierskiej Górki? Sąd przyznał rację wykonawcy

Fot. Paweł Szczotka

Czy wkrótce dojdzie do podpisania tak długo wyczekiwanej umowy na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki?

Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik poinformował dzisiaj (13 września), że w Sądzie Okręgowym w Katowicach odbyła się rozprawa sądowa, gdzie rozpatrywano skargę firmy Mirbud na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej. Ta ostatnia kilka miesięcy temu stwierdziła, że firma Mirbud, którą wybrała Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Auutostrad, nie może być wykonawcą budowy obejścia Węgierskiej Górki.

– W dniu dzisiejszym ukazało się rozstrzygnięcie sądu, który przyznał rację firmie Mirbud. Z informacji jaką uzyskaliśmy w GDDKiA w Katowicach, firma Mirbud podtrzymuje chęć realizacji tej inwestycji. W związku z tym wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie GDDKiA podpisała umowę na budowę obejścia Węgierskiej Górki – podkreśla wójt Piotr Tyrlik.

Jak do tej pory GDDKiA nie zajęła stanowiska w tej sprawie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,3972
Ciekawe czym się kierują.

Coco
Coco
1 rok temu

Ludzie wznieście się ponad podziałami bo to nie tylko problem komunikacyjny ale wstyd żeby w dzisiejszych czasach nie można skończyć drogi krajowej. Górale jak Kargól kłócą się o miedzę i zawsze mają mało dudków. Umowa była podpisana już dawno wykonawca wybrany ale NIE bo był obcy a nie nasz (góral) Gasienica czy Byrcyn.WSTYD NA CAŁĄ EUROPĘ

Kargul!
Kargul!
1 rok temu
Reply to  Coco

co ty pieprzysz?

Beren
Beren
1 rok temu
Reply to  Coco

Chłopie/Babo

Co ty pierniczysz? Że niby tutaj chodziło o to kto nasz o kto “ichniejszy”? Jesteś bez-mózgiem. Chodzi o to, że Chińczycy chcieli zgarnąć dla siebie kontrakt z o wiele większa ofertą na ta drogę niż Mirbud. GDDKiA w takim wypadku gdyby Chińczycy wygrali w sądzie albo musiałaby rozpisać nowy przetarg co byłoby katastrofą albo dorzucić o wiele więcej kasy na ta drogę, co mogłoby się odbić na wielu inwestycjach drogowych w Polsce na podobnym etapie. Wykonawcy nagle zaczęli by chcieć więcej.

Wstyd to mi za Ciebie.

Marek
Marek
1 rok temu

To obejście nigdy nie powstanie, uwierzcie!

Roland
Roland
1 rok temu

Oplerki wyborcze

Paolo
Paolo
1 rok temu
Reply to  Roland

Oczywiście,po wojnie przed głosowaniem na “Trzy razy Tak” obiecywali że wybuduja most wzdłuż rzeki!

Franek
Franek
1 rok temu

zawsze przed wyborami dużo się mówi o budowie tego tunelu, a po wyborach cisza i biurokratyczne gierki. Po prostu władza ma to w nosie, a że żywiecczyzna to matecznik PISu to znowu udają że coś się dzieje. A Jak Slowacy skończą budowę autostrady to wtedy TIRy rozjadą Milówkę i Węgierską G i znów zaczną się blokady i tak do następnych wyborów

Roland
Roland
1 rok temu
Reply to  Franek

Oplerki wyborcze

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Franek

Przecież już od ilości aut nie da się tu żyć.

Paolo
Paolo
1 rok temu
Reply to  Franek

Powoli Slovaki kończą w Czadcy estakada od tunelu do wjazdu na expresowka za Czdca i będzie bardziej przejezdna ,poleci nad Czdca.Zostanie 28 km do Zyliny A tam już autostradą na Bratyslawe,Wiedeń i dalej na południe.Tam zawsze pełno tirów,Jak ludzie sami nie zadbają o swoje to nic nie będzie Trzeba zablokować i niech Tiry jadą przez Cieszyn. Spoko.I na blokady!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Wójt informuje o działaniach GDDKiA. Niesłychane w podejściu w innych gminach gdzie wójt twierdzi: nie ja jestem odpowiedzialny. I nie informuje mieszkańców, po co się wysilać.

W.G.
W.G.
1 rok temu

Najlepszy byłby tunel…
Wbić się w Radziechowym i wybić w Milówce tuż na moście, dać to zrobić Makaroniarzom albo Austryjokom, dla nich to pestka
Jeszcze lepsze byłoby koryto Soły, rzeczke się ureguluje… 🙂

Paolo.
Paolo.
1 rok temu
Reply to  W.G.

W Radziechowach! Nie zmieniać mi nazwy wsi! Żadne makarony,żadne rakuszany. Stać Nas,zrobimy sami.Tylko pod…..na kasę trzeba odebrać tym co ja zawineli!

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  W.G.

Alpy to skały twarde – jak kokos.
Nasze Beskidy przy Alpach to jak przedojrzaly banan.
Można kamieniem czy wiertłem w banana.
Ale jaki sens.

do dupy z takim państwem
do dupy z takim państwem
1 rok temu

Brak tego kawałka ekspresówki najdobitniej świadczy o indolencji władz, GDDKiA oraz matusznego i pępkowej.

Gość
Gość
1 rok temu

Gdzie konkretnie pujdzie droga przez Żabnice czy przez lasy Milówka-Przybedza. Bardzo jestem ciekawy. Gdy nie przez Węgierską Górkę

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Gość

Co to znaczy pujdzie.?

Paolo.
Paolo.
1 rok temu
Reply to  Jan

Ta expresowka miała być skończona już w 2006roku,jeszcze za Widxyka jak był u rządu. Mamy 2019 i co ?

Odpowiedź
Odpowiedź
1 rok temu
Reply to  Gość

Przez lasy:comment image