Bielsko-Biała Na sygnale

Podsumowanie akcji “Znicz”

Przez sześć dni blisko 670 bielskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

Akcja „Znicz 2018” trwała od środy 31 października do poniedziałkowego poranka (do godziny 6.00). Poza policjantami byli w nią zaangażowani funkcjonariusze Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej.

Jak informuje policja sprawdzano między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, poruszających się po drogach. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 4 wypadków, 5 osób zostało rannych, a jedna straciła życie (chodzi o wypadek na ulicy Leszczyńskiej, o którym pisaliśmy). Odnotowano 58 kolizji. Zatrzymano 6 kierowców, jadących pod wpływem alkoholu (3 osoby w stanie nietrzeźwości, co stanowi przestępstwo i tyle samo w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem drogowym).

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten okazał się najbezpieczniejszym w czasie całej akcji. Mimo zakończenia akcji “Znicz” policja prosi o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach cmentarzy, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eryk
eryk
5 lat temu

jazda z yanosikiem była spokojna w tym roku podczas całego weekendu