Cieszyn Kultura i rozrywka

Podziel się audiobookami. Niewidomi się ucieszą!

Fot. Pixabay.com

Nie wszyscy wiedzą, że przy ulicy Srebrnej 6 w Cieszynie, w lokalu cieszyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, Biblioteka Miejska prowadzi Filię Specjalistyczną dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Znajduje się tam kolekcja książek mówionych.

Książki nagrane w postaci audiobooków są dla osób niewidomych lub niedowidzących jedną z niewielu możliwości obcowania z literaturą. Niestety, skromne fundusze, jakie Biblioteka Miejska jest w stanie przeznaczyć na zakup zbiorów specjalnych, nie pozwalają zaspokoić potrzeb tej szczególnej grupy czytelników. Dlatego placówka zwraca się z prośbą o nieodpłatne przekazanie audiobooków.

– Jeśli ktoś dysponuje zbędnymi egzemplarzami książki mówionej, prosimy o przekazanie ich na potrzeby osób niewidomych. Być może, dzięki hojności osób dobrej woli, uda się poszerzyć ofertę dla tej grupy osób, sprawiając radość czytania przy pomocy słuchu. Warto uświadomić sobie, jak wiele dobra i pożytku niesie z sobą każde, nawet najdrobniejsze wsparcie – mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Audiobooki można przynosić do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie przy ulicy Głębokiej 15, a także do jej placówek filialnych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments