Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Poeci ostrzcie pióra!

Miejski Dom Kultury w Starym Bielsku organizuje konkurs poetycki „Zawierszujmy Bielsko”. Ma on ogólnopolski charakter i to pierwsza edycja tej – miejmy nadzieje, że od tej pory cyklicznej – imprezy.

Konkurs skierowany jest do osób dorosłych. Utwory można nadsyłać do 15 lipca na adres – „Dom Kultury w Starym Bielsku, ulica Jana III Sobieskiego 307A, 43-300 Bielsko-Biała. Na kopercie należy umieścić dopisek „Zawierszujmy Bielsko”.

Wiersze – jak deklarują organizatorzy – zostaną ocenione przez profesjonalne jury. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe, a także w formie warsztatów poetyckie czy możliwość prezentacji wierszy w przestrzeni miejskiej. Przewidziana jest również nagroda specjalne im. Józefa Argasińskiego, o którą mogą powalczyć poeci związani z Podbeskidziem czy Bielskiem-Białą (miejsce zamieszkania, urodzenia, szkoła, uczelnia, praca itp.) którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat. .

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Starym Bielsku, zaplanowanej na  5 września.

Z kolei  6 września o 11.00 w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej odbędzie się kolejne już spotkanie bielskiej edycji Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej, W jego trakcie laureaci konkursu będą mogli publicznie zaprezentować swoje utwory.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a jego szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments