Cieszyn Kultura i rozrywka

Poezja z obu stron Olzy zabrzmi pod Kaplicówką

Fot. mat. prasowe MCK “Integrator” w Skoczowie

21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie zaprasza na niezwykły wieczór z poezją!

Poezja to najbardziej tajemnicza spośród wszystkich dziedzin sztuki, a poeci stali się ważnymi postaciami wielu społeczności lokalnych. Nie inaczej jest na Śląsku Cieszyńskim, gdzie Olza nie dzieli, a łączy poetów. Udowadnia to m.in. facebookowy profil skoczowskiego Centrum Kultury, na którym od października ukazuje się cykl postów poświęconych poezji Śląska Cieszyńskiego pod nazwą „Tam, gdzie rzeka staje się progiem: poeci Śląska Cieszyńskiego, w tym Zaolzia”.

– Teraz zaś, łącząc słowo „lokalność” z „poezją”, przygotowaliśmy niezwykle liryczne spotkanie” – zapowiadają w skoczowskim „Integratorze”.
Spotkanie z grupą poetycką „Salonik Cieszyński” pod hasłem „Tu słowa czują się dobrze” nie tylko pozwoli posłuchać poezji, ale da również możliwość rozmowy z twórcami i miłośnikami tej dziedziny pisarskiej.

„Będziemy mieli okazję wysłuchać wierszy poetów z obu stron rzeki Olzy. Przed nami wystąpią: Elżbieta Holeksa-Malinowska, Stanisław Malinowski, Edyta Hanslik, Alicja Santarius, Paweł Czerkowski, Marta Bocek, Beata Sabath, Katarzyna Pasterny. Z kolei muzycznie umili nam czas Arkadiusz Wiech z gitarą” – zapowiadają organizatorzy z MCK „Integrator”.

Spotkanie z grupą poetycką „Salonik Cieszyński” odbędzie się w czwartek, 21 marca, o godz. 18.00 w Muzeum im. Gustawa Morcinka przy ul. Fabrycznej 5 w Skoczowie. Wstęp wolny.

google_news