Pogrom i awans do półfinału!

W siódmym, decydującym o awansie do półfinału play-off czeskiej Ekstraligi hokeja na lodzie meczu trzynieccy Oceláři rozgromili Dynamo Pardubice 8:1. Bohaterami ekipy spod Jaworowego zostali David Cienciala, który zaliczył siedem asyst, i Ondřej Kovařčík, autor hat-tricka.

Pierwsza, zakończona bezbramkowym remisem tercja, nie wskazywała na to, że wypełniona po brzegi WERK Arena będzie świadkiem takiego pogromu. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie spotkania, gdy gospodarze przesądzili sprawę awansu do kolejnej fazy rozgrywek, aplikując rywalom aż pięć bramek. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Tomáš Marcinko (21. minuta), Ondřej Kovařčík (26.), Martin Adamský (29.), Vladimír Svačina (36.) i Roman Vlach (38.). W trzeciej części spotkania czerwono-biali kontynuowali dzieło zniszczenia i zdobyli kolejne trzy gole, których autorami zostali: Jiří Polanský (44.) i dwukrotnie Ondřej Kovařčík (54. i 56.). Tylko przy pierwszym trafieniu palców nie maczał najlepszy na tafli David Cienciala. Na kanonadę gospodarzy Dynamo odpowiedziało tylko jednym golem, który z 59. minucie zdobył Sacha Treille.

– Cieszę się, że zespół podniósł się po porażce w szóstym meczu. Decydująca była pierwsza bramka, gdy Tomáš Marcinko dał naszemu zespołowi prowadzenie. To dodało nam pewności siebie. Rywale postawili nam w tej serii bardzo trudne warunki, ale cieszymy się, że sezon dla nas się nie kończy. Teraz będziemy przygotowywać się do półfinałów – powiedział po meczu Václav Varaďa, trener Oceláři Trzyniec.