Pogrom na finał sezonu

Zespół mistrza skoczowskiej klasy A – Tempo Puńców urządził sobie ostre strzelanie na finiszu sezonu 2016/17. Podopieczni trenera Sławomira Macheja spuścili tęgie lanie LKS-owi Kończyce Małe.

Gospodarze niedzielnej potyczki szybko objęli prowadzenie. W 6. minucie gapiostwo defensorów wykorzystał Wojciech Kołek, który otworzył wynik spotkania. 11 minut później prowadzenie lidera podwyższył Jakub Wnęk. Nieoczekiwanie 2 minuty później z rzutu karnego gola kontaktowego dla gości zdobył Rafał Górczyński. To było jednak wszystko na co stać było przyjezdnych, a decydujące o ich porażce wydarzenia rozegrały się między 40. a 45. minutą meczu. W tym czasie puńcowianie trzykrotnie trafili do siatki. Na listę strzelców wpisywali się Jakub Legierski, Alan Pastuszak i ponownie Jakub Wnęk.

Po zmianie stron nadal stroną atakującą było Tempo. Tylko dzięki świetnej postawie bramkarza z Kończyc Małych Kamila Kusia, gospodarzom udało się ulokować futbolówkę w siatce tylko dwa razy. W 82. minucie trafił Jakub Legierski, a 3 minuty później wynik spotkania na 7:1 ustalił Jakub Wnęk, kompletując hat-tricka.