Cieszyn Kultura i rozrywka

Pogwizdów: biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna w Pogwizdowie zaprasza na spotkanie autorskie z księdzem Sławomirem Sikorą. W jego trakcie którego zaprezentowana zostanie najnowsza powieść kapłana pt. „Bracia”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2024 r., o godz. 15.00.

Tytułowi bracia dorastają, układają sobie życie po swojemu, jednocześnie próbując zrozumieć to, co stało się w ich dzieciństwie. „Braterstwo krwi. Niepowtarzalna międzyludzka więź. Tak piękna i tak skomplikowana”. Czy uda im się uporać z własnymi doświadczeniami? Czy mechanizmy, którym podlegali ich rodzice, będą także wyznacznikiem ich postępowania? Mimo wielu trudności, z którymi muszą się mierzyć bohaterowie, to przede wszystkim książka o nadziei.

Autor powieści jest teologiem i duchownym luterańskim, a także maratończykiem oraz organizatorem Ekumenicznych Biegów Charytatywnych w Szczecinie. Jak przekonuje, fascynuje go życie i drugi człowiek.

Sławomir Sikora debiutował w 2014 r. tomikiem poezji „Myśli w biegu”, z kolei w kwietniu 2021 r. ukazała się jego debiutancka powieść „Ławka”. Najnowsza książka „Bracia” została natomiast wydana w marcu nakładem wydawnictwa „Warto”.

google_news