Sport Wadowice

Pojadą kolarze. Dwukrotnie zagoszczą w powiecie wadowickim

Fot. Bogdan Szpila

W najbliższych dniach dwukrotnie w powiecie wadowickim będą gościć kolarze rywalizujący w 77. Wyścigu Tour de Pologne. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

W piątek, 7 sierpnia peleton wystartuje z wadowickiego rynku (11.15), następnie ulicami Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską powróci na główny plac miasta, skąd przez osiedle Łazówka (start ostry 11.25) skieruje się w stronę Frydrychowic.

Do Andrychowa zawodnicy dotrą od strony Wieprza ok. godz. 11.40, kwadrans później będą w Targanicach, skąd skierują się do Wielkiej Puszczy, gdzie zaplanowano premię górską na Przełęczy Beskid (ok. 12.00). Następnie pojadą do Porąbki, Międzybrodzia Bialskiego i przez zaporę w Tresnej i Łękawicę na Kocierz, gdzie będzie dwukrotnie premia górska, bowiem trasę przez Wielką Puszczę, Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie i Kocierz kolarze pokonają dwukrotnie (pierwsza premia ok. 12.45, druga 13.55). Po drugiej pętli i powrocie do Porąbki kolarze skierują się przez Międzybrodzie, Przegibek, Straconkę do centrum Bielska-Białej.

Kolejny raz peleton TdP pojawi w powiecie wadowickim w niedzielę, 9 sierpnia podczas V etapu prowadzącego z Zakopanego do Krakowa.
O godz. 16.40 kolarze wjadą do gminy Lanckorona od strony Budzowa. W Lanckoronie pojawią się o godzinie 16.50, następnie jadąc przez Stronie, Zakrzów, Kalwarię Zebrzydowską (obok Bazyliki), Przytkowice, Wielkie Drogi, Kossową, Łączany, Kryspinów dotrą do Krakowa. Meta na ul. Focha.

Ruch na drogach będzie zamykany 30-40 minut przed przejazdem pierwszego zawodnika.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments