Wydarzenia Sucha Beskidzka

Pojawił się kosz-serce przy urzędzie w Makowie Podhalańskim

Fot. UM Maków Podhalański

Przy budynku Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim zainstalowano specjalny kosz-serce do zbiórki plastikowych nakrętek.

Jak podkreślają samorządowcy z Makowa Podhalańskiego akcja zbierania nakrętek to nie tylko forma niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym, ale i korzystną dla środowiska formę przetwarzania plastiku.

W procesie recyklingu nakrętki przetwarza się na specjalny granulat, z którego następnie wytwarzane są różne produkty plastikowe jak opakowania, worki na śmieci, obudowy do komputerów, ramy okienne i narzędzia codziennego użytku. Nakrętki plastikowe są wykonane z innego rodzaju plastiku niż same butelki, który łatwiej poddaje się procesowi recyklingu i jest tańszy w przetwarzaniu. Dodatkowo przetwarzanie samych odkręconych butelek, pozbawionych nakrętek, jest korzystniejsze dla środowiska. Zaoszczędza miejsce podczas transportu i czas ich segregacji. Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek, a następnie wrzucania ich do zainstalowanego pojemnika. Mogą to być nakrętki zarówno z butelek po napojach, produktach spożywczych, chemii gospodarczej czy kosmetykach. Zebrane nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne – informują urzędnicy z Makowa Podhalańskiego.

Fot. UM Maków Podhalański

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Ten kosz wielkie serce powinni nieść ze sobą morsy w biegu w gaciach na Czantorię.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

Urząd w Makowie jest zlokalizowany w takim miejscu że przechodzą obok niego tylko interesanci oraz urzędnicy urzędu , więc ten ” serckosz ” się nie napełni, postawcie go na rynku może

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Może chodzi o to aby pokazać, że nasz kosz, urzędniczy miejski. I aby był monitoring bo może tak być iż jakaś szkolna delegacja przewróci kosz, wysypie z niego zakrętki i przeniesie do szkoły, dołączy do efektu szkolnej akcji zbierania zakrętek

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Pani w przedszkolu pyta: Jasiu czemu płaczesz , bo pani powiedziała że ten kto zrobi kupkę to pójdzie na plac zabaw , aha i ty Jasiu nie zrobiłeś?, zrobiłem ale mi Antoś zabrał

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Kupa śmiechu

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Chyba nakrętka pozostawiona w butelce nie zabiera wiele miejsca., czas segregacji owszem. Oby nie zrozumiano, że jest to kosz na śmieci., pasowałoby dodać napis skoro na koszach do segregacji je się umieszcza.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Zgnieciona butelka po nakręceniu nakrętki fajnie trzyma formę, zajmuje najmniej miejsca. Ale tak nie trzeba, nakrętka cenniejsza od butelki. Sporo butelek, które wala się po poboczach są bez nakrętek.