Sport Sucha Beskidzka

Pokopali z reprezentantem Polski

Fot. UG w Oświęcimiu

Sporą niespodziankę przygotowano dla uczniów Szkoły Podstawowej w Grojcu. Wczoraj odwiedził ją były reprezentant i mistrz Polski w piłce nożnej – Maciej Iwański. Wspólny trening był zabawą z piłką i zarazem nauką futbolowej techniki. Kolejne spotkanie z tym znanym piłkarzem zostało zaplanowane na 6 czerwca w Brzezince.

W ciągu kilkunastu lat sportowej kariery Maciej Iwański grał w kilku klubach polskiej ekstraklasy. W 2007 roku z Zagłębiem Lubin zdobył mistrzostwo kraju. Występował także w lidze tureckiej, a w latach 2006-2010  był reprezentantem naszego kraju. Obecnie mieszka w Zaborzu i chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą z rodzinnych stron.

Podczas wizyty w Grojcu Maciejowi Iwańskiemu towarzyszył trener Andrzej Wyroba. Obaj zachęcali do regularnych ćwiczeń, nie ukrywając, że droga do sukcesów wymaga czasem wyrzeczeń. Mali grojczanie dowiedzieli się, że gra na konsoli nie zastąpi zdrowego wysiłku i fizycznej aktywności. Na szczęście na pytanie “Kto z was trenuje?” podniósł się las rąk. Kiedy padło kolejne – “Kto przynosi na WF zwolnienie?”, w górze pozostała tylko jedna dłoń, a i ta – jedynie przez roztargnienie.

W spotkaniu i wspólnym treningu wzięli udział uczniowie najmłodszych klas, a także ich starsi koledzy, którzy tworzą reprezentację Szkoły Podstawowej w Grojcu. Ich koleżanki i koledzy z Brzezinki będą mieli okazję spotkać się z Maciejem Iwańskim w czwartek, 6 czerwca.

Autorem zdjęć jest UM w Oświęcimiu

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments