Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Pół miliarda złotych na rozwój regionu. Szersza obwodnica Ustronia. Nowy most w Drogomyślu

Końcowy odcinek ustrońskiej obwodnicy ma być poszerzony o drugą jezdnię * Fot. Krzysztof Marciniuk

1 240 945 181,35 zł trafi do województwa śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym 531 695 686,35 zł na różne projekty gminne. Budowa przedszkola w Suszcu, przebudowa DW 941 od obwodnicy m. Ustroń do DW 942, budowa hospicjum stacjonarnego w Rybniku, a także budowa nowego mostu na rzece Wiśle w Drogomyślu – to niektóre z nich.

To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, w ramach pierwszego etapu programu przekazano pieniądze wszystkim gminom i powiatom.  Zakres tych inwestycji jest bardzo szeroki, niemniej w dużej mierze są to zadania prorozwojowe, jak również inwestycje modernizacyjne, aby samorządy miały możliwość zmodernizowania chociażby swoich obiektów czy wybudowania nowej drogi. Ale to wszystko ma pobudzić rynek lokalny, ma dać miejsca pracy, ma ratować rynek pracy. A z drugiej strony – rozwijać nasz region – zaznacza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

Jedna z inwestycji dotyczy przebudowy drogi wojewódzkiej DW 941, na końcowym odcinku obwodnicy Ustronia do mostu na Obłaźcu w Wiśle. Zadanie to ma polegać na rozbudowie jezdni głównej, przebudowie skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, zjazdów i przejazdów kolejowych oraz budowie odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych. Przede wszystkim w ramach I etapu modernizacji ma powstać druga jezdnia na końcowym fragmencie ustrońskiej obwodnicy. Dofinansowanie z funduszu wyniesie  20 000 000 zł.

Zaplanowano rozbiórkę obecnej przeprawy i budowę nowego mostu nad rzeką Wisłą w Drogomyślu, w ciągu drogi powiatowej 2627 S. Zadanie ma realizować powiat cieszyński. Wsparcie na ten konkretny cel wyniesie 5 mln zł.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Tak jestem za budową drogi – trzeba wpuścić do wisły 3 razy tyle aut w tym samym czasie , żeby całkowicie zatkać wisłę na całego żeby nie było mozliwości przejazdu przez wisłe i smród ze spalin żeby odetkał komuś rozum, czy nikt nie widzi w jakim kierunku to wszystko zmierza….. W wisle juz teraz nie da sie normalnie funkcjonować.

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Nic się nie martw, jak się zawali wiadukt w Skoczowie to nikt niedojedzie.