Wydarzenia Bielsko-Biała

Policja ochroniła przed kibicami i Wszechpolakami pierwszą inicjatywę Tęczowego Podbeskidzia

Reprezentacja Podbeskidzia na katowickim Marszu Równości. Fot. Tęczowe Podbeskidzie

W Bielsku-Białej zawiązała się inicjatywa pod nazwą Tęczowe Podbeskidzie. Podczas pierwszego wyjazdu – na Marsz Równości do Katowic – na bielskim dworcu odmienne poglądy próbowali zamanifestować kibice i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Interweniowała policja.

W sobotę w samo południe około 30 osób skupionych wokół inicjatywy Tęczowe Podbeskidzie wyjechało na organizowany w Katowicach Marsz Równości. Nie mogły tego przełknąć środowiska prawicowe.

Transparent Młodzieży Wszechpolskiej, która w tak niewybredny sposób postanowiła pożegnać Tęczowe Podbeskidzie na dworcu w Bielsku-Białej. Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

– Dziwny twór Tęczowe Podbeskidzie jedzie na marsz do Katowic. My wraz z chłopakami z Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przygotowali transparent, postanowiliśmy ich pożegnać. Daliśmy im bilet w jedną stronę – niech jadą i nie wracają! Smutni panowie oczywiście musieli przeszkadzać. W Bielsku nie ma dla Was miejsca! – taka relacja kibiców TS Podbeskidzie pojawiła się na facebookowym profilu Bielska Twierdza. – Byliśmy jako Młodzież Wszechpolska na dworcu głównym w Bielsku-Białej, żeby wręczyć bilet w jedną stronę kilku osobom z Tęczowego Podbeskidzia, udającym się do Katowic. Wywiesiliśmy baner z hasłem i powiedzieliśmy, żeby już nie wracali. U nas nie ma miejsca dla ideologii LGBT – w podobnym tonie na Facebooku wypowiedziała się bielska MW.

Policjanci jednak nie dopuścili przeciwników Marszu Równości do konfrontacji z osobami wyjeżdżającymi do Katowic, choć trzyosobowa „delegacja” rzeczywiście wręczyła bilet. Członkowie MW wywiesili też transparent z hasłem „Na Podbeskidziu nie do pomyślenia popierać dewiantów i ich zboczenia”.

Policjanci nie dopuścili przeciwników Marszu Równości do konfrontacji z bielskim środowiskiem LGBT. Fot. Bielska Twierdza

Skupieni wokół Tęczowego Podbeskidzia nawet nie zauważyli wszystkich tych zabiegów. – Byli jacyś ludzie i policja poprosiła nas, żebyśmy po zrobieniu zdjęcia przeszli na perony z drugiej strony. Transparentu nie widziałem. Cały czas od początku spotkania o dwunastej na dworcu PKP w Bielsku-Białej czuliśmy się bezpiecznie i radośnie – opisuje Szymon Kułakowski, uczestnik marszu. Podkreśla przy tym, że grupka narodowców była wyjątkowo spokojna, a jedynie w Internecie prężyła muskuły. Później w „sieci” członkowie Tęczowego Podbeskidzia żartowali z inicjatywy przeciwników. – Cudowny zwrot akcji! Jesteśmy wzruszeni postawą bielsko-bialskich narodowców. Nie od dziś wiadomo, że bardzo często homofobia to tłumienie własnej orientacji, ale jak mówią słowa piosenki – „Najtrudniejszy pierwszy krok” i chyba właśnie nastąpił. Otóż narodowcy wręczyli nam symboliczny, bo symboliczny, ale jednak bilet, abyśmy godnie reprezentowali Bielsko-Białą na Marsz Równości w Katowicach – napisali.

Mieszkańcy Podbeskidzia są zadowoleni z udziału w katowickim marszu. Szli w nim niosąc ze sobą barwny transparent z hasłem „Bielsko-Biała. Tęczowe Podbeskidzie”. – Plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Wzięliśmy udział w Marszu Równości w Katowicach gromadą około 30 osób i godnie reprezentowaliśmy nasze miasto. Marsz Równości był wspaniałym festiwalem radości, otwartości i różnorodności. Ludzie biorący w nim udział to całe spektrum społeczne i wszyscy od nastolatków i dzieci, po seniorki i seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, różnego koloru skóry i oczywiście różnych orientacji. Wszyscy, licznie, bo w około sześć tysięcy osób, przetańczyliśmy całą drogę i warto docenić pracę organizatorów. Dla mnie było to kolejne działanie po współorganizowaniu demonstracji okazującej solidarność z brutalnie zaatakowanym Marszem Równości w Białymstoku, przy organizacji której związała się inicjatywa Tęczowe Podbeskidzie, której liderkami i liderami są osoby LGBTQ – opisuje Szymon Kułakowski.

Bilet w jedną stronę, który przeciwnicy Marszu Równości wręczyli przedstawicielom Tęczowego Podbeskidzia. Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

Więcej o Tęczowym Podbeskidziu wkrótce w tygodniku Kronika Beskidzka.

Zdjęcia: Tęczowe Podbeskidzie

24
Skomentuj

avatar
14 Komentarzy
10 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
23 Komentarzy
StachuMarkmaurycyJURAND ZE SPYCHOWAIgor Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mark
Gość
Mark

Jescze to jeździ TO po POlsce.. Sponsor jest to się jeździ..
Roboty by się chwycili..
Brawo kibice,…

JURAND ZE SPYCHOWA
Gość
JURAND ZE SPYCHOWA

Brawo dla kibiców TSP

Igor
Gość
Igor

To na cholerne to jest mam kolege który jest homo i nic do niego nie mam ale nawet on jest przeciwny całej manifestacji tej całej kupy

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Miało być m***a.Niech będzie ryj.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Ekolodzy namalowali na burcie statku ogromny napis „Węgiel stop”, uniemożliwiając rozładunek surowca .Gówna Czaskoskiego dla Gdańska.Ekolodzy m***a w kubeł.

Arni
Gość
Arni

spoko tylko lgbt nie ma nic wspólnego z gejami, oni nas nienawidzą

maurycy
Gość
maurycy

Powinno być LGBTQ+

ANTIFA JAWORZNO
Gość
ANTIFA JAWORZNO

Serio ci troglodyci jeszcze wam bilet kupili? 😀

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czytać uważnie, symboliczny bilet wręczyli.

ANTIFA JAWORZNO
Gość
ANTIFA JAWORZNO

Symboliczny nie symboliczny, ja tam widzę jeden bilet na którym jedna osoba może dojechać do Katowic

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

No i… A uczestników było ok. 30. Niechby kupili dla wszystkich, trochę ponad dwie stówki jeśli tak chętnie chcieli wysłać w jedną stronę.

Stachu
Gość
Stachu

Na tym bilecie jest ulga dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. (czyli akurat się zgadza)

Daro
Gość
Daro

ale to kibice kupili nie przedstawiciele lgbt

Iza
Gość
Iza

Brawo kibice!! Szacun, dzialajcie dalej!!

Michal
Gość
Michal

Wypiera…… zboki zasrane!!

Ja
Gość
Ja

Grupka osób z okolic to nie Bielsko-Biała, ja też nie popieram promowania sodomii.

Eustachy
Gość
Eustachy

Nie wiedziałem,że beskidzka24 popiera tęczowych. Nieładnie, oj nieładnie

Normalny
Gość
Normalny

Chyba se żartujecie. Nie ma poważniejszych tematów.
Całe szczęście, że tylko 30 ludzi udało się uzbierać. Widać, że reszta zdrowa.
Ale chyba mieli nieźle w czubie, że się 6 tys w Katowicach doliczyli (co trzeba wypić by widzieć potrójnie?)

polak
Gość
polak

pe..lstwo się rozpiera. Brawo dla kibiców.

anty-Adolf
Gość
anty-Adolf

naziści wychodzą z rynsztoka

YOU
Gość
YOU

Głupek.

Łukasz
Gość
Łukasz

Serio ?

z kręgosłupem
Gość
z kręgosłupem

Ty, porządny, a wiesz, że to są złodzieje bo ukradli tęczę Noemu? To biblijny znak a nie jakiegoś tam elgiebeta.

Polakk
Gość
Polakk

Chyba z giętkim kręgosłupem 🙂