Wydarzenia Bielsko-Biała

Policja ochroniła przed kibicami i Wszechpolakami pierwszą inicjatywę Tęczowego Podbeskidzia

Reprezentacja Podbeskidzia na katowickim Marszu Równości. Fot. Tęczowe Podbeskidzie

W Bielsku-Białej zawiązała się inicjatywa pod nazwą Tęczowe Podbeskidzie. Podczas pierwszego wyjazdu – na Marsz Równości do Katowic – na bielskim dworcu odmienne poglądy próbowali zamanifestować kibice i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Interweniowała policja.

W sobotę w samo południe około 30 osób skupionych wokół inicjatywy Tęczowe Podbeskidzie wyjechało na organizowany w Katowicach Marsz Równości. Nie mogły tego przełknąć środowiska prawicowe.

Transparent Młodzieży Wszechpolskiej, która w tak niewybredny sposób postanowiła pożegnać Tęczowe Podbeskidzie na dworcu w Bielsku-Białej. Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

– Dziwny twór Tęczowe Podbeskidzie jedzie na marsz do Katowic. My wraz z chłopakami z Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przygotowali transparent, postanowiliśmy ich pożegnać. Daliśmy im bilet w jedną stronę – niech jadą i nie wracają! Smutni panowie oczywiście musieli przeszkadzać. W Bielsku nie ma dla Was miejsca! – taka relacja kibiców TS Podbeskidzie pojawiła się na facebookowym profilu Bielska Twierdza. – Byliśmy jako Młodzież Wszechpolska na dworcu głównym w Bielsku-Białej, żeby wręczyć bilet w jedną stronę kilku osobom z Tęczowego Podbeskidzia, udającym się do Katowic. Wywiesiliśmy baner z hasłem i powiedzieliśmy, żeby już nie wracali. U nas nie ma miejsca dla ideologii LGBT – w podobnym tonie na Facebooku wypowiedziała się bielska MW.

Policjanci jednak nie dopuścili przeciwników Marszu Równości do konfrontacji z osobami wyjeżdżającymi do Katowic, choć trzyosobowa „delegacja” rzeczywiście wręczyła bilet. Członkowie MW wywiesili też transparent z hasłem „Na Podbeskidziu nie do pomyślenia popierać dewiantów i ich zboczenia”.

Policjanci nie dopuścili przeciwników Marszu Równości do konfrontacji z bielskim środowiskiem LGBT. Fot. Bielska Twierdza

Skupieni wokół Tęczowego Podbeskidzia nawet nie zauważyli wszystkich tych zabiegów. – Byli jacyś ludzie i policja poprosiła nas, żebyśmy po zrobieniu zdjęcia przeszli na perony z drugiej strony. Transparentu nie widziałem. Cały czas od początku spotkania o dwunastej na dworcu PKP w Bielsku-Białej czuliśmy się bezpiecznie i radośnie – opisuje Szymon Kułakowski, uczestnik marszu. Podkreśla przy tym, że grupka narodowców była wyjątkowo spokojna, a jedynie w Internecie prężyła muskuły. Później w „sieci” członkowie Tęczowego Podbeskidzia żartowali z inicjatywy przeciwników. – Cudowny zwrot akcji! Jesteśmy wzruszeni postawą bielsko-bialskich narodowców. Nie od dziś wiadomo, że bardzo często homofobia to tłumienie własnej orientacji, ale jak mówią słowa piosenki – „Najtrudniejszy pierwszy krok” i chyba właśnie nastąpił. Otóż narodowcy wręczyli nam symboliczny, bo symboliczny, ale jednak bilet, abyśmy godnie reprezentowali Bielsko-Białą na Marsz Równości w Katowicach – napisali.

Mieszkańcy Podbeskidzia są zadowoleni z udziału w katowickim marszu. Szli w nim niosąc ze sobą barwny transparent z hasłem „Bielsko-Biała. Tęczowe Podbeskidzie”. – Plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Wzięliśmy udział w Marszu Równości w Katowicach gromadą około 30 osób i godnie reprezentowaliśmy nasze miasto. Marsz Równości był wspaniałym festiwalem radości, otwartości i różnorodności. Ludzie biorący w nim udział to całe spektrum społeczne i wszyscy od nastolatków i dzieci, po seniorki i seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, różnego koloru skóry i oczywiście różnych orientacji. Wszyscy, licznie, bo w około sześć tysięcy osób, przetańczyliśmy całą drogę i warto docenić pracę organizatorów. Dla mnie było to kolejne działanie po współorganizowaniu demonstracji okazującej solidarność z brutalnie zaatakowanym Marszem Równości w Białymstoku, przy organizacji której związała się inicjatywa Tęczowe Podbeskidzie, której liderkami i liderami są osoby LGBTQ – opisuje Szymon Kułakowski.

Bilet w jedną stronę, który przeciwnicy Marszu Równości wręczyli przedstawicielom Tęczowego Podbeskidzia. Fot. Młodzież Wszechpolska – Bielsko-Biała

Więcej o Tęczowym Podbeskidziu wkrótce w tygodniku Kronika Beskidzka.

Zdjęcia: Tęczowe Podbeskidzie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mark
Mark
8 miesięcy temu

Jescze to jeździ TO po POlsce.. Sponsor jest to się jeździ..
Roboty by się chwycili..
Brawo kibice,…

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
8 miesięcy temu

Brawo dla kibiców TSP

Igor
Igor
8 miesięcy temu

To na cholerne to jest mam kolege który jest homo i nic do niego nie mam ale nawet on jest przeciwny całej manifestacji tej całej kupy

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu

Miało być m***a.Niech będzie ryj.

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu

Ekolodzy namalowali na burcie statku ogromny napis „Węgiel stop”, uniemożliwiając rozładunek surowca .Gówna Czaskoskiego dla Gdańska.Ekolodzy m***a w kubeł.

Arni
Arni
8 miesięcy temu

spoko tylko lgbt nie ma nic wspólnego z gejami, oni nas nienawidzą

maurycy
maurycy
8 miesięcy temu
Reply to  Arni

Powinno być LGBTQ+

ANTIFA JAWORZNO
ANTIFA JAWORZNO
8 miesięcy temu

Serio ci troglodyci jeszcze wam bilet kupili? 😀

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Czytać uważnie, symboliczny bilet wręczyli.

ANTIFA JAWORZNO
ANTIFA JAWORZNO
8 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Symboliczny nie symboliczny, ja tam widzę jeden bilet na którym jedna osoba może dojechać do Katowic

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

No i… A uczestników było ok. 30. Niechby kupili dla wszystkich, trochę ponad dwie stówki jeśli tak chętnie chcieli wysłać w jedną stronę.

Stachu
Stachu
6 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Na tym bilecie jest ulga dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. (czyli akurat się zgadza)

Daro
Daro
8 miesięcy temu

ale to kibice kupili nie przedstawiciele lgbt

Iza
Iza
8 miesięcy temu

Brawo kibice!! Szacun, dzialajcie dalej!!

Michal
Michal
8 miesięcy temu

Wypiera…… zboki zasrane!!

Ja
Ja
8 miesięcy temu

Grupka osób z okolic to nie Bielsko-Biała, ja też nie popieram promowania sodomii.

Eustachy
Eustachy
8 miesięcy temu

Nie wiedziałem,że beskidzka24 popiera tęczowych. Nieładnie, oj nieładnie

Normalny
Normalny
8 miesięcy temu

Chyba se żartujecie. Nie ma poważniejszych tematów.
Całe szczęście, że tylko 30 ludzi udało się uzbierać. Widać, że reszta zdrowa.
Ale chyba mieli nieźle w czubie, że się 6 tys w Katowicach doliczyli (co trzeba wypić by widzieć potrójnie?)

polak
polak
8 miesięcy temu

pe..lstwo się rozpiera. Brawo dla kibiców.

anty-Adolf
anty-Adolf
8 miesięcy temu

naziści wychodzą z rynsztoka

YOU
YOU
8 miesięcy temu
Reply to  anty-Adolf

Głupek.

Łukasz
Łukasz
8 miesięcy temu
Reply to  anty-Adolf

Serio ?

z kręgosłupem
z kręgosłupem
8 miesięcy temu
Reply to  anty-Adolf

Ty, porządny, a wiesz, że to są złodzieje bo ukradli tęczę Noemu? To biblijny znak a nie jakiegoś tam elgiebeta.

Polakk
Polakk
8 miesięcy temu

Chyba z giętkim kręgosłupem 🙂