Stalking definiowany jest jako uporczywe nękanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia lub podszywanie się pod inną osobę. Najczęściej objawem tego zjawiska jest uporczywe, ciągłe i zamierzone prześladowanie m.in. za pomocą sms-ów, głuchych telefonów i poczty elektronicznej.
Uporczywe wydzwanianie, wysyłanie listów, sms-ów, e-maili, natrętne składanie propozycji spotkań, wspólnych wyjazdów, wręczanie podarunków, śledzenie, podszywanie się pod osobę, manipulowanie czy szantaż emocjonalny – to tylko część zachowań, które kwalifikują się pod artykuł 190a kodeksu karnego, czyli stalking. Przestępstwo to ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Oznacza to, że aby możliwe było wszczęcie postępowania przeciwko stalkerowi (osobie, która popełniła to przestępstwo), koniecznym jest złożenie stosownego zawiadomienia. Stalking często powiązany jest z przemocą domową.
Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, chyba że w wyniku jego popełnienia pokrzywdzony targnie się na własne życie. W takim wypadku stalker może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
To jest zarząd osp ?
No i się przejęli. W Bielsku prześladuje się ludzi, ale tacy co im guzik można zrobić. Bo są równi i równiejsi. A jak nie wytrzyma to widocznie słaby psychicznie był 😉 ale do kościoła chodzą i na tace dają. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Podsłuchiwanie tel.włamania na internet, ciągle śledzenie ,ciągle nękanie
Tak tak
Czy prześladowanie przez “rodzinę” z Bystrej Podhalańskiej jest legalne ? od 2013 roku dzień w dzień bo ktoś wystawił marną ocenę przewodniczącemu rady , wtedy to nastąpiło fiasko kanalizacji gminy ,więc kto jest winny ,ten kto nisko ocenił czy ten który był nisko oceniony ?
O kurcze muszę zamilczeć