Bielsko-Biała Na sygnale

Policja podsumowała święta na drogach. 15 kolizji i 2 nietrzeźwych kierowców w Bielsku-Białej

W czasie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z bielskiej drogówki. Od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego na bielskich drogach doszło do 15 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 8 po użyciu alkoholu.

W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. W Święta na drogach regionu doszło do 15 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranny został nietrzeźwy kierujący motocyklem sprawca wypadku.

W trakcie świąt policjanci przeprowadzili prawie czterysta kontroli pojazdów, przebadali nieco ponad 2400 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ośmiu po użyciu alkoholu. Do działań zaangażowanych było 85 policjantów z ruchu drogowego.

Mundurowi mieli również „pełne ręce roboty” w kwestii zdarzeń kryminalnych. Odnotowano około dwudziestu przestępstw. Funkcjonariusze zatrzymali np. pięciu obywateli Ukrainy, którzy na terenie prywatnej posesji pobili swojego krajana. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udzielili pomocy niemieckiej policji w trakcie poszukiwań za zaginionym polskim obywatelem.

google_news