Wydarzenia Cieszyn

Policja wróci do Istebnej

Na Dzielcu w Istebnej dobiega końca budowa posterunku policji. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Prace idą pełną parą i jeszcze w tym roku stróże prawa będą w nim mogli przyjąć pierwszych interesantów.

Powstaje nowoczesny obiekt, mający służyć policji oraz społeczności gminy Istebna. W obiekcie będą m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże, a obok miejsca parkingowe. Decyzję o przekazaniu działki podjęto 26 lipca 2017 roku. Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przekazanie w formie darowizny przez gminę niezabudowanej działki o powierzchni 808 m². Działka została oficjalnie przekazana w dniu 4 października 2017 roku. W związku z inwestycją droga w tym miejscu będzie poszerzana i dodatkowo oświetlona. Dodatkowo gmina zobowiązała się doprowadzić ją do obowiązujących standardów w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Inwestycja jest w pełni finansowana z budżetu państwa, a koszt ofertowy to prawie 1,5 mln zł.

Posterunek w Istebnej będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym (parter + poddasze użytkowe), z wbudowanym garażem wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi oraz masztem antenowym. Nowy budynek będzie kolejnym obiektem w ramach programu standaryzacji jednostek, którego celem jest poprawa warunków obsługi w komendach i komisariatach oraz polepszenia warunków pracy pracowników Policji. Inwestycja ma być zakończona na jesień tego roku.

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
HalamaJan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Wszystko piękne, ale nikt nie zająknął się ani słowem, ilu policjantów będzie tam pracować! Z nieoficjalnych informacji wynika, że najwyżej 6 + komendant, a zgłaszać przestępstwa i jeździć na przesłuchania trzeba będzie jeździć do Wisły, a posterunek będzie czynny najwyżej parę godzin dziennie! A społeczeństwo nadal wierzy, że Policja w Istebnej będzie całą dobę! Czy wydawanie tak ogromnych kwot było rzeczywistoście potrzebne? Może ktoś z policji zamiast propagandy przekaże konkretne, interesujące społeczeństwo informacje.

Halama
Gość
Halama

Zapytaj o to nie Policję, a inicjatorów istebiańskich, którzy wnioskowali o taki obiekt.
Żaden posterunek w kraju nie działa całodobowo – ten także nie będzie wyjątkiem i nikt tego nie
zmieni. Doskonale o tym wiedzieli