Na sygnale Oświęcim

Policjanci byli sprytniejsi

Fot. Wojciech Ciomborowski

Oświęcimscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości  zanotowali sukces. Zatrzymali 32-latka ściganego listem gończym.  Mężczyzna ukrywał się w dość osobliwym miejscu i do tego w wyszukany sposób.

Kilka miesięcy temu oświęcimska Policja otrzymała list gończy na podstawie którego wszczęte zostały poszukiwania 32–letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna unikał spotkania z mundurowymi z uwagi na grożącą mu karę więzienia za szereg oszustw gospodarczych, których się dopuścił na szkodę jednej ze śląskich firm.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany może przebywać w domu na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości. Aby zweryfikować te ustalenia udali się pod wskazany adres i zaczęli przeszukiwać nowobudowany dom.  Zorientowali się, że jedynym miejscem do którego nie ma dostępu jest poddasze.  Jeden z policjantów wspiął się nie, korzystając z wystających ze ściany elementów, a następnie przeszukał te  pomieszczenia. 32–latka odnalazł za… paczkami styropianu. Z poddasza funkcjonariusz wraz z zatrzymanym zeszli już po drabinie, którą -jak się okazało- poszukiwany wciągnął na poddasze w chwili gdy mundurowi zapukali do drzwi.

Poszukiwany oszust trafił do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments