Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice

Policjanci na Jeziorze Mucharskim – ZDJĘCIA

Na Jeziorze Mucharskim pojawiła się motorówka z policyjnym oznakowaniem. Stróże prawa z sezonowego Posterunku Wodnego w Świnnej Porębie będą na wodzie do końca letniego sezonu.

Jezioro Mucharskie jest jednym z miejsc, gdzie mieszkańcy powiatu wdowickiego oraz turyści chętnie spędzają wolny czas. 28 maja br. ruszył sezon wodny na akwenach Małopolski, w tym po raz pierwszy uruchomiony został sezonowy Posterunek Policji w Świnnej Porębie, gdzie od 4 czerwca br. służbę pełnią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wraz z policjantami z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Wadowiccy funkcjonariusze wytypowani do patrolu na wodzie zostali odpowiednio do tego przeszkoleni, aby stanąć za sterami łodzi, ale posiadają także przeszkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pomocy przedmedycznej. Na akwenie zawodowana została policyjna łódź motorowa, na której stróże prawa pełnią służbę w godz. 8.00 do 20.00. Mundurowi mają też do dyspozycji dwa policyjne quady, na których patrolują teren zbiornika wzdłuż linii brzegowej. Policjanci pełniący służbę na Jeziorze Mucharskim będą sprawdzać wyposażenie łodzi, oraz czy osoby korzystające z łodzi mają do tego stosowne uprawnienia. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy będą też osoby wypoczywające na brzegu. Wodniacy pozostaną nad wodą aż do końca sezonu letniego.

W sytuacjach alarmowych można kontaktować się z nimi pod nr tel. 515 971 936.

Fot. Archiwum KPP w Wadowicach, Bogdan Szpila

navigate_before
navigate_next

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu

Pan redaktor pisze ogólnie, że ruszył sezon wodny na akwenach Małopolski i przeszedł do uruchomienia po raz pierwszy wodnego posterunku policji do akwenu mucharskiego. Kiedy został uruchomiony po raz pierwszy sezon wodny na Jeziorze Mucharskim, kto uruchomił?

Hermenegilda
Hermenegilda
14 dni temu

Jeśli posterunek w Świnnej Porębie, Świnna Poręba w gminie Mucharz, Jezioro Mucharskie to chyba oczywiste, że gmina Mucharz jest gospodarzem wypoczynku wodnego i nadwodnego. Nie?

Emil
Emil
14 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Zamknij się dzbanie

Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu
Reply to  Emil

Wiesz Emil, że jesteś niegrzeczny i nie wiesz o co Ci chodzi? Hermenegilda wysuwa tezę, zadaje pytanie a Emil nie umie odpowiedzieć. Nie umie też skomentować samego artykułu a uderza w komentującą. Dlaczego?

Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu
Reply to  Emil

Gdzie jest dzban? Może o ten chodzi, który dopóty wodę nosi…?

Hermenegilda
Hermenegilda
14 dni temu

Zbiornik został oddany do użytku dla turystyki wodnej przez Wody Polskie a może którąś gminę? Wolno pływać po jeziorze Mucharskim, jest regulamin?