Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Policjanci ostrzegają przed siejącymi panikę fake newsami

Przykładowy fake news. Podobne są rozpowszechniane również w wersji głosowej. Fot. KGP

Mieszkańcy regionu przekazują sobie tzw. fake newsy związane z epidemią koronawirusa, mające na celu wywołanie paniki. Sensacyjne informacje powielają nawet – wydawałoby się – rozsądne osoby.

Policjanci mówią o haniebnych zachowaniach. – Głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki. To niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie – informuje polska policja.

Fake news. Fot. KGP

Fake news. Fot. KGP

Mundurowi przypominają, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby oraz te zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

– W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz państwa. Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej! – dodają.

Rządowe plansze, odnoszące się do fake newsów:

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
or Well
or Well
2 lat temu

Tak, najpierw zapewniali, że nie zamkną sklepów… To rządowa propaganda kłamie.

Fidelus Castro
Fidelus Castro
2 lat temu

Trole rosyjskie robią krecią robotę!