Na sygnale Sucha Beskidzka

Policjanci pomogli przewieźć dziecko do szpitala

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pomogli ojcu 12-letniego chłopca w szybkim i bezpiecznym dotarciu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suchej Beskidzkiej.

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 sierpnia) tuż po 14.00.

– Policjanci z suskiej drogówki otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kierowcy volvo, który potrzebował szybko dowieźć syna do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Dziecko z uwagi na chorobę zaczęło się dusić. Zatroskany ojciec wiedząc, że syn będzie potrzebował pomocy na oddziale ratunkowym, nie czekając ani sekundy, ruszył w kierunku szpitala. Z uwagi na to, że miejscowość jest odległa od szpitala, poinformował od razu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o sytuacji, prosząc o ewentualną asystę policjantów podczas przejazdu przez miejskie skrzyżowania. Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia, włączając sygnały uprzywilejowania ruszyli w kierunku jadącego volvo i na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej przejęli pojazd z małym pacjentem, a następnie sprawnie blokując skrzyżowania, szybko przemieścili się w kierunku szpitala, gdzie chłopiec został przekazany pod opiekę lekarzy – relacjonuje Wojciech Copija.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podatnik
podatnik
1 miesiąc temu

Nie róbcie jaj te nieroby są do pomagania obywatelom a nie pilnowanie 100 policjantów non stop jarka tak czy tak taki artykułem nie zmyje z was usługi pis.To tak samo jakby strażak robił łaskę że jedzie do pożaru a żołnierz walczy na wojnie

Imię
Imię
1 miesiąc temu
Reply to  podatnik

Widocznie Jarka trzeba pilnować bo takie wariaty POwskie jak ty są gotowe zabić z nienawiści.

Łobserwator
Łobserwator
1 miesiąc temu

Naprawdę trzeba takie rzeczy pisać?? To może napiszcie że strażak pomógł ugasić pożar a kierowca autobusu pomógł pasażerów dowieść do przystanku… Po to składali przysięgę wstępując w szeregi tej instytucji żeby służyć obywatelom. Policja dla ludzi nie odwrotnie!!!