Bielsko-Biała Na sygnale

Policyjna akcja w Straconce i Wilkowicach – ZDJĘCIA

W ramach akcji pod hasłem “ze św. Krzysztofem bezpiecznie do celu” zorganizowanej przez bielską drogówkę i Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wczoraj przed południem na ul. Górskiej w Bielsku-Białej i przy ul. Wyzwolenia w Wilkowicach policjanci rozdali różne upominki mające na celu poprawienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

– Miejsca na tego typu akcje nie są wybierane przypadkowo. Wcześniej byliśmy w Bielsku-Białej przy ul. Górskiej, jest to droga prowadząca na Przegibek i teren Żywiecczyzny. Od początku wakacji odnotowaliśmy jak do tej pory trzynaście wypadków drogowych, większość z udziałem jednośladów, w tym rowerzystów. Niepokojące jest to, że aż trzy z tych zdarzeń, to są wypadki pomiędzy dwoma rowerzystami. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Należy podkreślić, że od znajomości przepisów ruchu drogowego, wakacji nie ma – powiedziała nam asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki.

W Wilkowicach zatrzymano między innymi motocyklistę. Po krótkiej rozmowie mężczyzna dostał pakiet gadżetów, w tym odblaskową szarfę. – Nie spodziewałem się takiej kontroli i to praktycznie obok domu – stwierdził.

Dziś w parafii p. w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej po każdej mszy św. Będzie można poświęcić samochód. – Duże pojazdy też mogą przyjechać. A jak przyjedzie ktoś traktorem, to też poświecimy – mówił wczoraj ks. Tomasz Niedziela, który uczestniczył we wczorajszej akcji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments