Bielsko-Biała Na sygnale

Policjanci walczyli ze smogiem. 70 mandatów, 7 zatrzymanych dowodów…

Fot. KMP B-B

Wczoraj policja w całym kraju prowadziła akcję pod kryptonimem „SMOG”. Na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego wzięło w niej udział blisko 40 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 150 pojazdów.

Efekt – ponad 70 nałożonych mandatów oraz 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Celem akcji – jak można się domyślić – było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Mówiąc w skrócie – trucicieli. Policjanci zwracali też uwagę na każde inne niewłaściwe zachowanie na drodze.

Podczas akcji zatrzymano również 2 nietrzeźwych kierujących i jednego kierującego po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu), a w jednym z samochodów ujawniono „przekręcony” licznik.

4
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
Krzysztoffuck YOUKrzysztofArkadiusz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

40 funkcjonariuszy i tylko 150 skontrolowanych pojazdów??? marny wynik na 1 policjanta to tylko 3,5 Samochodu na min 8h pracy! Powinni im wlepić nagane za opi*****ie sie w pracy strajkuja a i tak nic nie robia żenada ta policja….

Krzysztof
Gość
Krzysztof

pomijając twój wulgaryzm w komentarzu, bije z niego twoja głupota, bezmyślność i brak logicznego rozumowania. Twoje obliczenie jest głupie. Po pierwsze 40 funkcjonariuszy to najwyżej 20 zespołów kontrolnych. W zespole kontroluje jeden, natomiast drugi ubezpiecza tego pierwszego. Czas kontroli to minimum 30 minut – sprawdzenie dokumentów, sprawdzenia w bazach danych, kontrola stanu technicznego pojazdu, wypełnienie stosownych dokumentów w przypadku nałożenia mandatu. Jak frajerze się nie znasz to się nie wypowiadaj.

fuck YOU
Gość
fuck YOU

Krzysztof Frajer to jestes ty!!!! po twojej wypowiedzi widac ze pracujesz w POLICJI gówno tam robicie…. tam pracuja ludzie w wiekszosci nie nadajacy sie do niczego innego tylko do grzania tyłku na fotelu.. nawet jesli jeden ubezpiecza 2 to powinny to być osoby przeszkolone w dziedzinie sprawdzania stanu pojazdu a osoba wyszkolona spokojnie może sprawdzić stan pojazdu w 15 min!!! bez problemu!! nawet jeżeli robi to 30min taki patrol powinien skontrolować min 16 pojazdów. ponieważ gdy jest jeden kierujacy można go zaprosić do radiowozu spokojnie sprawdzać dokumenty… ale wy macie jedna zasade kto nie jest policjantem i nie ma odznaki… Czytaj więcej »

Krzysztof
Gość
Krzysztof

nie mam odznaki i nie jestem policjantem, a tym bardziej nie jestem frajerem, jestem natomiast kierowcą i z kontrolami drogowymi do czynienia miałem nie raz, kontrolowali mnie ludzie o różnej empatii i różnych kompetencjach, jedni byli surowi inni mniej, jedni o wysokiej kulturze i elokwencji, inni raczej w typie “gbura”. Nigdy natomiast nie odważyłbym się na wypowiedzi, czy komentarze uogólniające całą grupę zawodową. Powyżej odniosłem się do nielogicznego komentarza osoby, a nie do działań funkcjonariuszy policji. Twojego komentarza nie skomentuję w ogóle, gdyż po twoim nicku widać poziom do którego mi bardzo, ale to bardzo daleko. Mimo wszystko miłego wieczoru.