Na sygnale Wadowice

Policjanci zarekwirowali prawie 23 kilogramy narkotyków. Były warte milion złotych – ZDJĘCIA

Fot. KPP Wadowice

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy w miejscach zamieszkania posiadali znaczne ilości środków odurzających. Zabezpieczono prawie 23 kilogramy nielegalnych substancji, wśród których znalazły się: marihuana, haszysz i amfetamina. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Wadowiccy policjanci nieustannie zwalczają rynek narkotykowy na terenie powiatu. Rozpracowują dilerów, analizując powiązania wśród handlarzy środków odurzających. Docierają też do osób uprawiających konopie indyjskie inne niż włókniste likwidując tym samym plantacje.

Na początku października kryminalni z wadowickiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli haszysz, marihuanę i amfetaminę. Jedno z pomieszczeń budynku było przystosowane do uprawy marihuany. Dodatkowo funkcjonariusze natrafili na 14 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, które rosły w pobliżu budynku. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 16 kilogramów środków odurzających.

Kolejnego dnia, w ramach tego samego postępowania, funkcjonariusze przeszukali budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze u innego mieszkańca tej samej miejscowości, gdzie znaleźli poukrywane w różnych miejscach przetworzone i spakowane środki narkotyczne. Łącznie ponad 5200 gramów marihuany oraz ponad 1260 gramów haszyszu. Właściciel nielegalnych substancji, 33-letni mieszkaniec gminy Wadowice, trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych.

W wyniku swoich działań, kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 23 kilogramy narkotyków, z których można było uzyskać około 160 000 „działek”. Ich czarnorynkowa wartość to kwota około 1 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli również prawie 10 tys. złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z tego procederu.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zostały im przedstawione zarzuty. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, ich uprawy oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających, natomiast starszemu z mężczyzn przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli na tę okoliczność obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował kilka dni temu wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
3 miesięcy temu

Ten hajs był dla inkasenta na spłatę rachunku w elektrowni przypuszczam.

Ps. Tak marihuana to roślina.

Józek
Józek
3 miesięcy temu

Mogę przyjąć te rośliny do mojego kompostownika….

rozbawiony
rozbawiony
3 miesięcy temu

milion? Za ten BADZIEW?!? Gdzies se to tam urosło i coś se to tam kopie hahaha uwielbiam wyceny policyjne dragów – muszą podkreślić jacy to są potrzebni i niezastąpieni a tak naprawde wszyscy mają policji dość – z lewa i z prawa

Arek
Arek
3 miesięcy temu

Rośliny takie piękne a hodowcy ponoszą olbrzymie straty zal och zal

bógzapłać
bógzapłać
3 miesięcy temu

MARIHUANA TO ROŚLINA!

Arek
Arek
3 miesięcy temu
Reply to  bógzapłać

oczywiste że roślina……….a co innego ………kamień

Arek
Arek
3 miesięcy temu

Tak reżim niszczy prywatna działalność gospodarcza i wolność obywateli