Policyjni siłacze na podium

Blisko 150 zawodników i zawodniczek służb mundurowych z całego kraju stanęło do walki o mistrzowskie tytuły, w rozegranym w Dzierżoniowie Pucharze Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bielski garnizon reprezentowali st. sierż Mariusz Knap oraz st. sierż. Konrad Adamaszek. Siłacze po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką dyspozycję, zajmując miejsca na podium.

Konrad Adamaszek z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, wywalczył mistrzowski tytuł. Startował w wyższej niż zwykle kategorii – do 82,5 kg. W trzecim podejściu podniósł ciężar 192,5 kg, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

Mariusz Knap z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej, wywalczył II miejsce. Mariusz, aby zmieścić się w limicie wagowym do 100 kg, musiał zbić kilka kilogramów, co nieznacznie go osłabiło, ale wola walki i upór sprawiły, że podniósł ciężar 215 kg.