Na sygnale Żywiec

Policyjny pościg przez 6 kilometrów. 39-latek miał dwa promile!

Fot. KPP Cieszyn

Wczoraj w Ciścu policja prowadziła pościg za fordem fiestą. Szaleńczą jazdę prowadzący ją 39-latek kontynuował przez około 6 kilometrów, łamiąc przy tym wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Ciścu na ul. Trakt Cesarski. Około 15.30 pełniący tam służbę policjanci z Węgierskiej Górki zobaczyli jadącego forda fiestę. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i pojechał dalej. Policjanci rozpoczęli pościg. Uciekinier, jadąc wąskimi uliczkami z dużą prędkością, łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego, czym powodował duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Szaleńczą jazdę kontynuował przez około 6 kilometrów. Został zatrzymany przez mundurowych w Milówce na ul. Dworcowej. Wówczas okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Dodatkowo odpowie za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o