Wydarzenia Cieszyn

Polonijni działacze odznaczeni przez prezydenta. Jeden z nich pracuje w Cieszynie

Fot. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Polski, Andrzej Duda, wręczył odznaczenia państwowe działaczom polonijnym w podziękowaniu za wybitne zasługi w obronie godności i praw człowieka, za niesienie pomocy humanitarnej osobom potrzebującym, dotkniętym konfliktem zbrojnym w Ukrainie oraz za działalność na rzecz środowisk polonijnych. Jedno z nich powędrowało do Cieszyna.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowany został doktor Sergiusz Stanisław Prokopiuk, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu, który z początkiem maja rozpoczął pracę w Oddziale Neurologicznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Honorowe odznaczenie zostało przyznane za jego zaangażowanie w pomoc medyczną poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie.

Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się na dziedzińcu Belwederu. Andrzej Duda podziękował wszystkim wyróżnionym za “wspaniałą i niezwykłą działalność, którą realizują, często ryzykując życiem na terenach, gdzie toczy się wojna”. – Z całego serca jestem za to wdzięczny – mówił prezydent podczas uroczystości.

Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie przekazuje wyrazy uznania dla ofiarnej działalności doktora Sergiusza Stanisława Prokopiuka.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments