Na sygnale Wadowice

Polowali na piratów drogowych

Nadal główna przyczyną wypadków drogowych, w których są zabici i ciężko ranni jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych. Wczoraj sidła na piratów drogowych zastawili wadowiccy policjanci. 

– Nadmierna prędkość w chwili wypadku znacznie zwiększa ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń ciała a nawet śmierć. W związku z powyższym na terenie powiatu wadowickiego w przeprowadzono nasilone działania policyjne, ukierunkowane na zapobieganie wypadkom drogowym, spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość jazdy – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik wadowickiej policji.

Podczas wczorajszej akcji skontrolowano 134 pojazdy. Zatrzymano 128 kierowców, którzy dopuścili się złamania przepisów. 117 z nich ukarano mandatami, a jeden stracił prawo jazdy. W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. W godzinach rannych w Choczni policjanci zatrzymali toyotę rav4, którego kierowca jechał z prędkością 105 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 63-letni mieszkaniec woj. śląskiego. W związku z rażącym złamaniem przepisów ruchu drogowego policjanci wkrótce skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Wadowicach.

google_news