Wydarzenia Bielsko-Biała

Pomoc dla bielskich szpitali

22 czerwca radni Sejmiku Województwa Śląskiego zadecydowali przekazać ponad 1,2 miliona złotych na pomoc dla dwóch bielskich szpitali. Pieniądze są przeznaczone na zakup sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. Środki pochodzą z utworzonego w maju solidarnościowego funduszu wsparcia dla szpitali powiatowych.

Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej otrzyma 560 000 złotych na dofinansowanie zadania „Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia szpitalnego w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego i zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej” (wartość całego projektu to 700 000 złotych).

Za pieniądze zostaną zakupione dwa przyłóżkowe RTG, cztery kardiomonitory i cztery łóżka dla pacjentów intensywnej opieki medycznej.

Z kolei Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej dostanie 685 000 zł. Zakupione za to zostaną sterylizator z myjkami, agregat prądotwórczy, defibrylator oraz łóżka na oddział intensywnej terapii.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments